Apie tai penktadienį pranešta jos oficialiame kanale platformoje „Telegram“.

„Per darbo vizitą Nyderlanduose, Sviatlana Cichanouskaja susitiko su užsienio reikalų ministru Stefu Bloku. Jie aptarė tarptautinius tyrimus, susijusius su Baltarusijos režimo nusikaltimais ir jėgos struktūrų OMON ir GUBOPiK pripažinimo teroristinėmis organizacijomis proceso pradžią. S. Blokas išreiškė pasirengimą padėti šiuo klausimu“, – sakoma pranešime.

S. Cichanouskaja pabrėžė, kad „kadangi GUBOPiK'as ir OMON'as virto nusikalstamomis gaujomis, mes pradedame šių organizacijų pripažinimo ekstremistinėmis ar teroristinėmis procedūrą“.

„Visi [šių struktūrų] darbuotojai, kurie neišeis iš darbo iki tyrimo pabaigos, bus pripažinti bendrininkais ir sulauks sankcijų bei turto arešto. Amnestijos gali tikėtis tik tie jėgos struktūrų pareigūnai, kurie pereis į tautos pusę“, – sakė ji.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Europos Sąjunga dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš protestuotojus taiko sankcijas daugiau kaip pusšimčiui Minsko režimo pareigūnų, tarp jų A. Lukašenkai.