Mediniai karstai, iškilmingai pademonstruoti jų radimo vietoje priklausė aukšto rango pareigūnams, palaidotiems Vėlyvosios valstybės laikotarpiu ir valdant Ptolemajų dinastijai.

Sarkofagai buvo rasti trijose laidojimo šachtose apie 12 metrų gylyje, į pietus nuo Kairo esančiame dideliame Sakaros nekropolyje.

Atidarę vieną karstą archeologai rado į drobulę suvyniotą mumiją, papuoštą ryškių spalvų hieroglifais.

Sakaroje buvo laidojami senovinės Egipto sostinėse Memfio gyventojai. Dabar šis kapinynas paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu.

Prieš kiek daugiau nei mėnesį archeologai toje vietovėje rado kitus 59 gerai išsilaikiusius ir užantspauduotus medinius karstus, kurių amžius – daugiau kaip 2 500 metų.

„Sakara dar neatskleidė visko, ką turi. Tai yra lobynas“, – per pristatymo ceremoniją sakė senienų ir turizmo ministras Khaledas al Anany (Chaledas Ananis).

„Kasinėjimai tebevyksta. Kai tik ištuštiname vieną sarkofagų laidojimo šachtą, randame kitos įėjimą“, – pažymėjo jis.

Pasak ministro, taip pat buvo rasta daugiau kaip 40 senovinių dievybių statulėlių ir laidojimo kaukių.

Radiniai bus paskirstyti keliems Egipto muziejams, įskaitant dar neatidarytą Didįjį Egipto muziejų Gizos plynaukštėje.

Kh. al Anany sakė, kad pastaraisiais metais Sakaroje vykę kasinėjimai buvo labai turtingi radinių.

Ministras pridūrė, kad dar apie vieną atradimą didžiuliame nekropolyje bus paskelbta ateinančiomis savaitėmis.

Archeologai taip pat tikisi greitai rasti senovines medinių karstų, kuriuose buvo laidojamos mumijos, dirbtuves, sakė Aukščiausiosios senienų tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziri (Mostafa Vaziris).

Egiptas viliasi, kad archeologiniai atradimai pagyvins turizmą. Šis sektorius pastaruoju metu patyrė daug sukrėtimų – pradedant 2011 metų Arabų pavasario sukilimu, baigiant dabartine koronaviruso pandemija.