Skirtingai nei dauguma kitų Vakarų Europos valstybių, Ispanija antrosios viruso bangos valdymui neįvedė visuotinio karantino ir vietoje to leido regionų vyriausybėms įvesti savo pačių apribojimų.

Regionai ėmėsi skirtingų priemonių – griežtas Katalonijos požiūris nesutampa su Madrido regiono sprendimu neuždaryti barų ir restoranų. Katalonija pagal infekcijų skaičių Ispanijoje užima antrą vietą po sostinės regiono.

„Žinome, kad tai labai sunkios priemonės, jog prašome didelių aukų iš mūsų ekonomikos sektorių ir visuomenės, tačiau žvelgiant iš sveikatos perspektyvos... mums labai reikia šių 10-ies dienų“, – sakė Katalonijos sveikatos sekretorius Josepas Maria Argimonas.

Nepaisant to, kad Ispanija tarp Vakarų Europos valstybių užima antrą vietą pagal infekcijų skaičių, šalyje infekcijų plitimas pamažu stabilizuojasi, o tai vyriausybei sukėlė optimizmo.

„Tendencija teigiama, mes jį (plitimą) kontroliuojame be tokio karantino, koki turėjome pavasarį“, – laikraščio „Financial Times“ organizuotame renginyje sakė ekonomikos ministrė Nadia Calvino.

„Ketvirtą ketvirtį turėtume pamatyti, ar yra pagrindo stipriam augimui, kurį prognozuojame kitais metais“, – sakė ji, omenyje turėdama vyriausybės prognozes, kuriose numatoma, kad našumas kitąmet atsigaus 7,2 proc., kai šiemet patyrė 11,2 proc. susitraukimą.