Pasak teisimo pranešimo, ši byla yra susijusi su A. Navalno ir dar vieno ieškovo, Vadimo Gunkos, sulaikymu per politinę akciją, surengtą 2012 metais Maskvos Bolotnajos aikštėje. Po tos demonstracijos jiedu buvo naktį laikomi nuovadoje ir vėliau buvo patraukti administracinėn atsakomybėn.

Teismas nurodė išmokėti V. Gunkai 7,5 tūkst. eurų kompensaciją.

„Vienas iš protestuotojų, Aleksejus Navalnas, visų pirma teigė, kad policijos pareigūnas sulaikydami jį panaudojo prieš jį fizinę jėgą“, – pažymima EŽTT pranešime.

Teisėjai nutarė, kad A. Navalno atžvilgiu buvo pažeistos kelios Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatos, tokios kaip žeminančio elgesio draudimas, taip pat teisė į laisvę ir saugumą bei teisingą bylos nagrinėjimą.

„Teismas nustatė, kad su ponu Navalnu buvo elgiamasi žeminančiai, remiantis internete paskelbtu jo sulaikymo vaizdo įrašu“, – nurodė teismas.

„Įrašo matyti, kad priemonės, kurių ėmėsi policijos pareigūnai – užsukant ponui Navalnui ranką ir verčiant jį rėkti, nebuvo būtinos, siekiant jį pristatyti į policijos nuovadą, nes jis pastebimai nesipriešino“, – priduriama pranešime.