„Europos mokslas veikia!“ – paskelbė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), sveikindama JAV farmacijos milžinę „Pfizer“ ir Vokietijos bendrovę „BioNTech“, paskelbusias proveržį atliekant naujosios vakcinos bandymus.

Europos vaistų agentūra (EMA) nurodė dar negavusi klinikinių tyrimų duomenų iš „Pfizer“, kad galėtų patvirtinti vakciną, kurios veiksmingumas, anot gamintojų, siekia 90 procentų.

Tačiau Briuselis jau numatė skirti lėšų dešimčių milijonų vakcinų dozių rezervavimui keliose bendrovėse ir savo išankstinį susitarimą su „Pfizer“ ir „BioNTech“ ketina pertvarkyti į kontraktą.

U. von der Leyen per „Twitter“ parašė, kad Europos Komisija „greitai pasirašys su jomis sutartį dėl iki 300 mln. dozių“ įsigijimo.

Tačiau, atsižvelgdama į daugelyje ES šalių dėl COVID-19 pandemijos paskelbtą įvairaus lygio karantiną, U. von der Leyen perspėjo: „Kol kas toliau saugokime vieni kitus.“

ES sveikatos apsaugos komisarė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides) bendrovių paskelbtą žinią „teikiančia vilčių“ ir pridūrė: „Dėsime visas įmanomas pastangas, kad užtikrintume saugias ir veiksmingas vakcinas.“

Anksčiau pareigūnai sakė, kad Briuselis tikriausiai vis tiek užtruks iki ateinančių metų, kol suteiks leidimą platinti vakcinas, nors ir paspartino jų tvirtinimo procedūrą.