„Vėl esu Baku mieste su mūsų broliais, kad galėčiau dar kartą pareikšti mūsų tvirtą paramą brangiam Azerbaidžanui ir pasikeisti naujausia informacija apie įvykius Kalnų Karabache“, – tviteryje parašė Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu).

Armėnų premjeras Nikolas Pašinianas šeštadienį oficialiai paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėti konsultacijas dėl pagalbos užtikrinant saugumą pagal abiejų šalių gynybos paktą.

N. Pašinianas pažymėjo, jog kovų zona artėja prie Armėnijos sienų ir pakartojo, jog Baku sulaukia Turkijos palaikymo.

Maskvos gynybos paktas su Armėnija neapima Kalnų Karabacho, tačiau Rusija šeštadienį pareiškė, jog „reikalinga“ pagalba bus suteikta, jei kovos pasieks Armėnijos teritoriją.

Rusijos URM atstovė Marija Zacharova per televiziją tuomet pareiškė, kad dėl pagalbos Armėnijai „konkrečių formatų“ dar bus diskutuojama.

Armėnijos kreipimasis į Maskvą dėl pagalbos stiprina nerimą, kad Rusija ir Turkija gali aktyviai įsitraukti į dešimtmečius trunkantį konfliktą dėl Kalnų Karabacho.

Armėnija ir Azerbaidžanas jau daugiau nei mėnesį kovoja dėl šio Azerbaidžano regiono, kurio kontrolė iširus Tarybų Sąjungai perėjo į armėnų separatistų rankas.

Kovos tęsėsi ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį bei sekmadienio rytą, pranešė konflikto šalys.

Kalnų Karabacho separatistų vadovybė apkaltino Azerbaidžaną puolant civilių gyvenvietes, įskaitant strateginį Šušos miestą.

„Ryte priešo pajėgos atnaujino puolimo veiksmus“, – pranešė Kalnų Karabacho armija.

Azerbaidžano gynybos ministerija savo ruožtu apkaltino Armėnijos pajėgas šeštadienį ir naktį į sekmadienį apšaudžius Azerbaidžano kariuomenę ir civilių gyvenvietes.

Pranešama, kad abiejų pusių nuostoliai siekė daugiau nei 1 200 žmonių, tačiau manoma, kad žuvusiųjų skaičius yra gerokai didesnis.