Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vertinimu, „privalomi testai ir karantinas keliautojams mažai prisideda prie mūsų naudojamų priemonių efektyvumo“, penktadienį ES sveikatos ministrų vaizdo konferencijoje sakė sveikatos komisarė Stella Kyriakides. Virusas esą dabar labai sparčiai plinta visuomenėje, užsienio kelionės tam turi labai mažai įtakos.

Bet kokiu atveju šalys narės turėtų geriau derinti veiksmus tarpusavyje, reikalavo komisarė. „Jų pozicijos labai skirtingos. Mums reikia daugiau tvirtumo ir nuspėjamumo, kad įgytume piliečių pasitikėjimą“, - kalbėjo ji.

Kaip ir pandemijos pradžioje pavasarį, ES šalys šiuo metu taiko labai skirtingus kelionių ribojimus dėl koronaviruso. Tiesa, 27 narės neseniai susitarė dėl žemėlapio, kuriame regionai, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, būtų pažymėti skirtingomis spalvomis. Tačiau nurodymai keliautojams ir toliau labai skiriasi.

Kai kurios šalys reikalauja neigiamų testų, tačiau ne visi testai visur yra priimami. Daugelyje šalių atvykėliai iš rizikos teritorijų turi izoliuotis, o izoliacijos trukmė priklausomai nuo šalies varijuoja. Vengrija, be to, praktiškai visiškai neįsileidžia atvykstančiųjų iš kitų ES valstybių.