Netrukus paskelbta apie dar du panašius bandymus surengti išpuolius.

Prancūzijos pietryčiuose esančiame Avinjono mieste policininkai nušovė juos puolusį peiliu ginkluotą vyrą. Tai pranešė radijo stotis „Europe 1“.

Jos žiniomis, vyras, šaukdamas „Allah Akbar“, grasino praeiviams ir mėgino užpulti netoliese buvusius pareigūnus, kurie buvo priversti paleisti ugnį. Nuo patirtų žaizdų piktadarys iškart mirė.
Šis incidentas įvyko apie 11 valandą vietos laiku (12 valandą Lietuvos laiku), praėjus tik dviem valandoms po panašaus išpuolio Nicoje.

Dar vienas bandymas pasikėsinti įvyko Džidos mieste. Čia Saudo Arabijos pilietis peiliu sužeidė Prancūzijos konsulato apsauginį, pranešė valstybinė žiniasklaida ir Prancūzijos ambasada.

„Užpuoliką iškart po atakos sulaikė Saudo Arabijos saugumo pajėgos. Apsauginis buvo nuvežtas į ligoninę, jo gyvybei pavojaus nėra“, – sakoma ambasados pranešime.

Saudo Arabijos valstybinė naujienų agentūra SPA savo pranešime nenurodė galimų Raudonosios jūros uostamiestyje įvykdyto išpuolio motyvų.

Visgi nusikaltimas buvo įvykdytas tvyrant įtampai po spalio viduryje Prancūziją sukrėtusio brutalaus mokytojo nužudymo. Istorijos mokytojas Samuelis Paty buvo nužudytas už tai, kad per pamoką apie saviraiškos laisvę savo mokiniams parodė pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

Pranašo atvaizdus islamas griežtai draudžia.

2015 metais islamistai satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje nušovė 12 žmonių, kai žurnalas publikavo pranašo Muhammado karikatūras.

SPA, remdamasi policijos atstovu majoru Mohammedu al Ghamdi, informavo, kad už diplomatų saugumą atsakingos pajėgos sulaikė apsaugininką sužeidusį Saudo Arabijos pilietį, einantį penktą dešimtį.

Sužeistas apsaugininkas buvo nuvežtas į ligoninę.

Daugiau detalių naujienų agentūra nepateikė.

Prancūzijos konsulatas Džedoje

Ketvirtadienį Prancūzijos pietiniame Nicos kurorte peiliu ginkluotas vyras prie bažnyčios nužudė tris žmones. Kol kas neaišku, ar ketvirtadienio atakos susijusios su Prancūzijos pozicija imtis griežtų veiksmų prieš islamo ekstremizmą, sukėlusia pasipiktinimo bangą tarp musulmonų.

Po išpuolio Nicoje Prancūzija didina parengties atakoms lygį

Prancūzija ketvirtadienį paskelbė aukščiausio lygio parengtį potencialioms atakoms visoje šalyje, kai vienas vyras peiliu nužudė tris žmones prie bažnyčios pietiniame Nicos kurorte.

Šis incidentas, kaip manoma, yra jau trečia džihadistų ataka Prancūzijoje per kiek daugiau nei mėnesio laikotarpį.

Premjeras Jeanas Castexas pareiškė, kad ketvirtadienio ataka, per kurią mažiausiai vienai aukai buvo perrėžta gerklė, yra „ne mažiau baili negu barbariška“.

Vyriausybės vadovas parlamento nariams sakė nusprendęs paskelbti aukščiausio lygio parengtį pagal Prancūzijos naudojamą sistemą „Vigipirate“.

Tai reiškia, kad šalis turi būti pasiruošusi „ekstremaliam atakų pavojui“.

Prie Nicos bažnyčios per įtariamą teroro ataką peiliu ginkluotas asmuo nužudė tris žmones

Nicos policijos pareigūnai sulaikė asmenį, ketvirtadienio rytą prie vienos šio pietinio Prancūzijos miesto bažnyčios peiliu užpuolusį žmones, pranešė pareigūnai.

Per įtariamą teroro ataką žuvo trys žmonės. Kaip pranešama, vienai iš aukų užpuolikas perrėžė gerklę.

Dar keli žmonės buvo sužeisti, sako pareigūnai.

Įtariamą užpuoliką netrukus, apie 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku, sulaikė saugumo pajėgos, sakė šaltinis policijoje.

Prancūzų kovos su terorizmu prokuratūra pradėjo tyrimą dėl šio įvykio, kurį Nicos meras Christianas Estrosi pavadino „islamofašistine ataka“.

„Jis (užpuolikas) kartojo „Allahu Akbar“ (Dievas visų didesnis), net ir po to, kai buvo sužeistas“, – žurnalistams įvykio vietoje pasakojo meras.

Dvi užpuoliko aukos mirė Dievo Motinos bazilikoje, esančioje šio Viduržemio jūros pakrantės miesto širdyje. Trečia auka nuo patirtų sužalojimų mirė šalimais esančiame bare, kur pasislėpė po išpuolio, sakė šaltinis policijoje.

„Dabar padėtis kontroliuojama“, – nurodė policijos atstovė Florence Gavello.

Nuo 2015 metų sausio kruvinos atakos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Prancūzijoje galioja aukšto laipsnio parengtis dėl galimų teroristinių išpuolių. Šiuo metu Paryžiuje vyksta 2015-ųjų atakos vykdytojo įtariamų bendrininkų teismas.

Nicoje vis dar gyvi skausmingi prisiminimai apie džihadisto ataką, surengtą 2016 metų liepos 14-ąją, šaliai švenčiant Bastilijos paėmimo dieną. Tąsyk užpuolikas, nukreipęs į minią sunkvežimį, nužudė 86 žmones.

Nuo 2015 metų per džihadistų išpuolius Prancūzijos teritorijoje, kuriuos dažnai įvykdo vadinamieji vieniši vilkai, jau žuvo daugiau kaip 250 žmonių.

Po ketvirtadienio atakos parlamentarai tylos minute pagerbė jos aukas, o premjeras Jeanas Castexas ir kiti ministrai išvyko į skubiai surengtą susitikimą su prezidentu Emmanueliu Macronu.

Pranešęs, kad E. Macronas netrukus atvyks į Nicą, miesto meras Ch. Estrosi paragino visoje šalyje sustiprinti bažnyčių apsaugą arba uždaryti jas atsargumo sumetimais.

Tvyranti įtampa

Naujausi išpuoliai surengti praėjus kelioms dienoms po to, kai tūkstančiai žmonių visoje Prancūzijoje išėjo į gatves pagerbti mokytojo, kuris buvo brutaliai nužudytas už tai, kad per pamoką parodė savo mokiniams pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

Spalio 16 dieną Paryžiaus priemiestyje Konflan Sent Honorine jaunas čečėnas Abdullakh Anzorovas nupjovė galvą istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo mokytojui Samueliui Paty.

Kelios dienos iki nužudymo S. Paty savo mokiniams kaip saviraiškos laisvės pavyzdį rodė pranašą Muhammadą vaizduojančias karikatūras. Tai išprovokavo pasipiktinimo bangą tarp vietos islamistų.

Mokytoją nužudęs 18-metis čečėnų kilmės imigrantas iš Rusijos A. Anzorovas netrukus po išpuolio buvo nušautas policijos.

Po S. Paty nužudymo E. Macronas pažadėjo imtis griežtų veiksmų prieš islamo ekstremizmą, įskaitant mečečių uždarymą ir organizacijų, kurstančių islamiškąjį radikalizmą ir smurtą, uždraudimą.

Tačiau griežta prezidento pozicija sukėlė pasipiktinimo bangą tarp musulmonų. Daugelis jų sako, kad E. Macronas neteisingai puola Prancūzijos musulmonų bendruomenę, kuri turi 5–6 mln. narių ir yra didžiausia Europoje.

Keliose musulmoniškose šalyse kilo protestų prieš Prancūziją banga ir pasigirdo raginimų boikotuoti prancūziškas prekes. Prie jų prisijungė ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, pareiškęs, kad Prancūzijos lyderiui vertėtų „pasitikrinti psichiką“ dėl jo aštrios retorikos apie radikalų islamą.