„Zeta“ sparčiai judėjo per Misisipę ir Alabamą, sukeldamas pavojingą štorminę patvanką, atnešdamas stiprius gūsingus vėjus ir smarkias liūtis, informavo Majamyje įsikūręs Nacionalinis uraganų centras (NHC).

Audra kiek susilpnėjo, trečiadienį vakare jos vėjų greitis siekė 130 km per valandą. Pareigūnai praneša, kad gyvybei pavojingos sąlygos išliks ir ketvirtadienį.

Misisipės gubernatorius Tate'as Reevesas anksčiau trečiadienį, prieš „Zeta“ pasirodymą, pasirašė ekstremalios padėties deklaraciją, o Alabamos gubernatorė Kay Ivey (Kėj Ivi) socialiniame tinkle „Twitter“ patarė valstijos gyventojams pasirengti audrai ir „klausyti visų vietos valdžios patarimų“.

Perspėjimas Luizianai dėl uragano ir štorminės patvankos buvo atšauktas, bet gubernatorius Johnas Belas Edwardsas paragino žmones likti namie.

„Ši diena buvo sunki, – tviteryje rašė jis. – Toliau jaučiame „Zeta“ ir jos poveikį, [todėl] kiekvienam reikia toliau klausyti savo vietos lyderių ir laikytis bet kokių komendanto valandų, kurios gali būti įvestos.“

Vėjas vartė medžius ir elektros linijų stulpus, o Naujojo Orleano greitosios medicinos pagalbos tarnyba tviteryje pranešė, kad vėjui nutraukus elektros perdavimo liniją elektra nutrenkė vieną žmogų, 55 metų vyrą.

Elektros neturi įvairūs miesto rajonai.

T. R. Edwardsas anksčiau radijui sakė, kad valstijoje be elektros liko kone 500 tūkst. gyventojų, įskaitant 78 proc. Naujojo Orleano.

Pareigūnai ragino gyventojus evakuotis iš pavojingų vietų arba apsirūpinti maisto produktų, vandens ir vaistų atsargomis mažiausiai trims dienoms.

Labiausiai paveiktuose pakrančių rajonuose galioja komendanto valandos.

„Zeta“ smogė likus vos šešioms dienoms iki JAV prezidento rinkimų, tačiau neturėtų paveikti jų rezultatų, nes išankstinis balsavimas Luizianoje jau baigėsi.

Tai jau šešta didelė audra, šiais metais užklupusi Luizianą.

Per šį sezoną jau buvo tiek audrų, kad NHC rugsėjį pritrūko oficialių vardų ir pradėjo teikti pavadinimus pagal graikų abėcėlę. Tai yra antras kartas per uraganų registravimo istoriją, kai Atlanto audrų registravimui naudojamas graikiškas raidynas.

Mokslininkai sako, kad galingų audrų ateityje daugės, dėl klimato kaitos šylant vandenyno paviršiui.