Pagal naująsias taisykles, įsigaliosiančias pirmadienį ir galiosiančias iki lapkričio 24 dienos, šalyje uždaromi visi kino teatrai, teatrai, sporto salės ir baseinai, o restoranai ir barai darbą turės užbaigti 18 val., sakė ministro pirmininko biuras.

Italija, tapusi pirmąja pandemijos sunkiai paveikta Europos valstybe, šeštadienį patvirtino beveik 20 tūkst. naujų infekcijos atvejų.

„Mėnesiui – dalinis karantinas“, – rašė dienraštis „Reppublica“, pažymėdamas, kad G. Conte nepatenkino regionų vadovų prašymų įvesti daug švelnesnių priemonių, siekiant išgelbėti nuo pavasario karantino itin smarkiai nukentėjusį verslą.

Mokyklos ir darželiai liks atviri, tačiau 75 proc. vyresniųjų gimnazijos klasių pamokų ir universitetų paskaitų vyks nuotoliniu būdu. Žmonės taip pat raginami vengti viešojo transporto ir ten, kur įmanoma, vengti judėti už savo bendruomenių ribų.

Naujosios priemonės pristatytos praėjus vos kelioms valandoms po to, kai dešimtys ultradešiniųjų pažiūrų protestuotojų Romoje susirėmė su riaušių policija per demonstraciją prieš regioninę komendanto valandą. Jie šaudė fejerverkus, degino šiukšliadėžes ir mėtė sviedinius.

Kai kuriuose šalies regionuose dėl COVID-19 infekcijų plitimo buvo įvesta komendanto valanda. Kitą savaitę jos galiojimą ketinama išplėsti į Pjemontą ir Siciliją.

Tačiau regionų lyderiai perspėjo, kad verslo uždarymas paskatins socialinę įtampą, šaliai stengiantis išbristi iš blogiausios pokario laikų recesijos, kurią sukėlė šiemet du mėnesius galiojusios karantino priemonės.

Šiaurinio Friulio-Venecijos Džulijos regiono vadovas Massimiliano Fedriga kreipėsi į G. Conte, sakydamas, kad „socialinė įtampa auga ir gali dar labiau pablogėti, jei nepriimsime teisingų ir racionalių priemonių.“

Tačiau G. Conte pastarosiomis dienomis taip pat patyrė didelį mokslininkų spaudimą imtis daugiau veiksmų infekcijos plitimo stabdymui.

„Daugybė regionų negebėjo pagerinti savo (sveikatos) sistemų ir dabar mes susiduriame su to padariniais“, – dienraščiui „Messaggerro“ sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Italijos vyriausybės patarėjas Walteris Ricciardis.

„Turime tik kelias savaites įsikišimui. Mums reikia vietinių, netgi regioninių karantinų. Komendanto valanda nėra veiksminga“, – sakė jis.

Italijoje, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol užfiksuota per 500 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir daugiau nei 37 tūkst. su virusu susijusių mirčių.