Protestuotojai apmėtė petardomis regiono vyriausybės pastatą. Policininkai turėjo panaudoti ašarines dujas. Apie nukentėjusiuosius ir sulaikytuosius nepranešama.

Dingstį protestams davė Kampanijos regiono vadovo Vincenzo De Lucos, neseniai perrinkto daugiau kaip 60 proc. balsų, pareiškimas, kad ketinama skelbti karantiną ir saviizoliacijos režimą. Restoranų savininkai protestavo prieš komendanto valandos įvedimą (ji įsigaliojo penktadienį 23 val.). „Kas mus uždarys, tas mums užmokės“, - šaukė manifestacijos dalyviai.

Ši protesto akcija, kurią lydėjo smurtas, - pirmoji Italijoje, kur pavasarį karantinas buvo įvestas beveik trims mėnesiams.

Penktadienį Kampanijoje buvo užregistruotas didžiausias iki šiol naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus paros prieaugis, kuris viršijo 2 tūkst. V. De Luca kalba apie „gresiančią tragediją“ ir prašo centrinę vyriausybę skelbti nacionalinį karantiną.

Penktadienį visoje Italijoje buvo nustatyta daugiau kaip 19 tūkst. naujų užsikrėtimo Covid-19 atvejų. Daugiausia infekuotųjų vėl išaiškinta šiauriniame Lombardijos regione, kurio vadovas Attilio Fontana pranešė, kad nuo pirmadienio visos mokyklos pereina prie nuotolinio mokymo.

Kaip informuoja žiniasklaida, Italijos vyriausybė svarsto galimybę įvesti komendanto valandą visoje nacionalinėje teritorijoje nuo 18 val.