„Vakar prezidentui A. Dudai buvo atliktas testas dėl koronaviruso. Jo rezultatas buvo teigiamas. Prezidentas jaučiasi gerai. Mes palaikome nuolatinį ryšį su medicinos tarnybomis“, - parašė jis.

„Ponios ir ponai, kaip buvo rekomenduota, prezidentui @AndrzejDuda vakar turėjo būti atliktas testas koronavirusui nustatyti. Rezultatas buvo teigiamas. Prezidentas jaučiasi gerai“, – sakoma prezidentūros valstybės sekretoriaus Blazejaus Spychalskio (Blažejaus Spychalskio) „Twitter“ žinutėje.

„Palaikome nuolatinį ryšį su medicinos tarnybomis“, – pridūrė jis.

Kaip nurodė naujienų portalas rmf24.pl, prezidentas pastarąsias kelias dienas dalyvavo virtinėje susitikimų.

„Vakar Andrzejui Dudai buvo labai aktyvi diena. Prezidento kanceliarija skelbė nuotraukas iš Andrzejaus Dudos susitikimo su [tenisininke] Iga Sviatek (Iga Sviantek). Jos irgi lauks karantinas“, – sakoma svetainės pranešime.

Be to, valstybės vadovas penktadienį taip pat aplankė Nacionalinį stadioną Varšuvoje, kur šiuo metu įrenginėjama laikina ligoninė COVID-19 pacientams, nurodė Lenkijos visuomeninis radijas. Nors A. Duda dėvėjo apsauginę kaukę, pirštines ir laikėsi atstumo, jis bendravo su ligoninės statybų vadovais ir šį projektą prižiūrinčiu premjero kanceliarijos vadovu Michalu Dworczyku (Michalu Dvorčyku).

Nors kol kas neaišku, kur užsikrėtė pats A. Duda, jis pirmadienį dalyvavo viename investuotojų forume Taline, kur bendravo su Bulgarijos prezidentu Rumenu Radevu. Pastarasis vėliau izoliavosi dėl kontakto su asmeniu, kuriam buvo patvirtinta COVID-19.

Nuo šeštadienio visa Lenkija dėl sparčiai plintančios koronavirusinės infekcijos buvo paskelbta „raudonąja zona“ ir įvesti griežtesni karantino suvaržymai. Pavyzdžiui, pamokas toliau lankys tik pirmokai, antrokai ir trečiokai, o vyresni mokiniai bei universitetų studentai mokysis nuotoliniu būdu.

Penktadienį 38 mln. gyventojų turinti Lenkija paskelbė per parą nustačiusi 13 632 užsikrėtimo koronavirusu atvejų – daugiausiai nuo protrūkio pradžios. Rekordiniai sergamumo rodikliai buvo fiksuojami jau trečią parą iš eilės.

Visi galintys buvo paprašyti dirbti iš namų; taip pat rekomenduota likti namuose visiems 70 metų ir vyresniems žmonėms. Pasak premjero Mateuszo Morawieckio (Mateušo Moraveckio), savanoriai bursis į „senjorų palaikymo grupes“, kurios tenkins pagyvenusiųjų poreikius.

Restoranuose, kavinėse ir baruose bus galima užsisakyti tik maistą išsinešti. Sporto klubai ir baseinai bus uždaryti.

Bus leidžiami ne didesni kaip penkių asmenų susibūrimai, vestuvių pokyliai bus draudžiami, o parduotuvėse, viešajame transporte ir per religines ceremonijas bus griežtai ribojamas žmonių skaičius.

Lenkijos nacionalinis stadionas pertvarkomas į Varšuvos lauko ligoninę, o kitur vyriausybė stato laikinas medicinos įstaigas, kadangi su COVID-19 protrūkiu besigrumianti sveikatos apsaugos sistema yra smarkiai apkrauta.