Švedija, kuri išsiskyrė savo nesikišimo politikos strategija kovoje su COVID-19 krize, per pavasarį registravo didesnį mirčių skaičių nuo užkrato nei dauguma kitų Europos valstybių.

Šalis vylėsi, kad didesnis užsikrėtimo mastas suteiks šiokios tokios apsaugos nuo antrosios bangos, tačiau naujausi duomenys rodo, kad atvejų skaičiai stabiliai auga.

„Metas nutraukti vakarėlius naktiniuose klubuose, – per spaudos konferenciją Stokholme pareiškė šalies premjeras Stefanas Lofvenas. – Tai nepagarbu sunkiai, dieną-naktį dirbančio sveikatos priežiūros įstaigų personalo atžvilgiu, – kai jie atsiverčia laikraštį ir pamato nuotraukas iš sausakimšų naktinių klubų ir šokių aikštelių.“

Foto: Bloomberg

Ribojimas naktinių pasilinksminimo vietoms įsigalios lapkričio 1 d.

Švedija nusprendė neskelbti privalomųjų karantinų, veikiau ragindama visuomenę laikytis fizinio atstumo ir pabrėždama asmeninės atsakomybės vaidmenį.

Šalies vidaus reikalų ministras Mikaelis Dambergas pareiškė, kad tokio požiūrio patikimumą griauna gausiai vakarojančių žmonių nuotraukos.

Tuo pat metu vyriausybė nusprendė padidinti leistiną dalyvių ribą kai kuriems sporto bei kultūros renginiams – nuo 50 iki 300, su sąlyga, kad žmonės sėdės saugiu atstumu vienas nuo kito. Toks priemonių švelninimas, anot vyriausybės, gali būti įgyvendinamas nedidinant viruso plitimo rizikų.

Šiaurės Europos šalis, naujausiais duomenimis, yra registravusi 108 969 užsikrėtimo atvejus ir 5 930 mirčių, susijusių su COVID-19.