Palestinos išvadavimo organizacija (PIO) sekmadienį informavo, kad S. Erekatas dėl „lėtinių kvėpavimo sistemos sutrikimų“ pateko į COVID-19 pacientams skirtą reanimaciją ligoninėje „Hadassah“.

65 metų veikėjui spalio 9 dieną buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija, nurodė PIO.

Erekatas „atvyko būdamas sunkios būklės“, jam duodama papildomo deguonies, sekmadienį pranešė ligoninės atstovai, pridūrę, kad paciento būklė yra „sunki“, bet „stabili“.

Pirmadienio rytą „Hadassah“ pažymėjo, kad po „ramios nakties“ derybininko būklė „pablogėjo ir dabar yra kritinė, o dėl kvėpavimo sutrikimų jam taikoma anestezija, ventiliuojami plaučiai“.

S. Erekatui, gyvenančiam Jericho mieste Izraelio okupuotame Vakarų Krante, 2017 metais Jungtinėse Valstijose buvo atlikta plaučio persodinimo operacija.

„Gydyti poną Erekatą dėl koronaviruso yra iššūkis, nes jam buvo persodintas plautis, jo imunitetas yra prislopintas ir, be koronaviruso, jis yra užsikrėtęs dar viena bakterine infekcija“, – pirmadienį pažymėjo medikai.

„Hadassah“ pranešė „palaikanti ryšius su tarptautinėmis medicinos institucijomis dėl šio paciento sudėtingo gydymo plano“.

Jeruzalėje gimęs S. Erekatas yra PIO generalinis sekretorius ir jau daug metų yra svarbus palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso artimiausios aplinkos veikėjas.

Šis 65 metų veikėjas dešimtmečius atliko itin svarbų vaidmenį palestiniečių politikoje. Jis dažnai būdavo pagrindinis palestiniečių atstovas bendraujant su užsienio pasiuntiniais ir tarptautine žiniasklaida.

Jis nuolat pasisakydavo už pastangas išspręsti Izraelio ir palestiniečių konfliktą suformuojant dvi valstybes.

Vakarų Krante lig šiol patvirtinta 42 490 naujojo koronaviruso atvejų, įskaitant 381 pasibaigusį mirtimi.