Šeštadienį vykusiuose parlamento rinkimuose J. Ardern vadovaujama Leiboristų partija pirmą kartą nuo 1996 m., kai šalyje buvo įvesta proporcinė rinkimų sistema, pelnė daugumą mandatų, todėl Vyriausybę galės formuoti be mažųjų partijų paramos.

J. Ardern, kritikuojama dėl neįgyvendintų 2017 m. duotų pažadų saugoti gamtą ir mažinti vaikų skurdą, tikino dabar turinti gyventojų suteiktą mandatą pokyčiams.

Charizmatiška lyderė sakė, kad pergalės rinkimuose mastas – didžiausia leiboristų pasiekta pergalė rinkimuose nuo 1946-ųjų – rodo, jog rinkėjai palaiko jos centro kairės partiją ir planuojamas reformas.

„Manau, jie palaiko tai, ką mes padarėme ir planą, kurį turime. Yra tam tikrų sričių, kur norime paskubėti“, – sakė J. Ardern.

40-ies lyderė, tarptautinėje politikos arenoje žinoma kaip progresyvios politikos vėliavnešė, pripažino, kad pirmosios kadencijos metu reformas sulėtindavo būtinybė tartis su mažosiomis koalicijos partnerėmis.

J. Ardern taip pat teko tvarkytis su baisiausiu teroro išpuoliu šalies istorijoje, ugnikalnio išsiveržimu ir koronaviruso pandemija.

Šeštadienį, po pergalės rinkimuose, J. Ardern kalbėjo apie planus plėsti valstybinę būstų programą, atsinaujinančią energetiką ir kitus infrastruktūros projektus, darbo vietų kūrimą, aplinkosaugą ir būtinybę spręsti tokias problemas, kaip klimato kaita, skurdas ir nelygybė.