Penktadienį vakare policija tūkstančius protestuotojų vaikė mėlynai nudažytu vandeniu su tam tikra chemine medžiaga, kad pažymėtų dalyvius ir vėliau galėtų imtis prieš juos teisinių veiksmų.

Tačiau tokia taktika neišgąsdino jaunimo vadovaujamo protestų judėjimo, reikalaujančio per 2014 metų karinį perversmą į valdžią atėjusio premjero atsistatydinimo ir įtakingos monarchijos reformų.

Viena pagrindinių judėjimo grupių, „Free Youth“, paragino savo šalininkus šeštadienį po pietų grįžti į gatves.

Likus valandai iki protestų pradžios grupė paskelbė tris skirtingas vietas mitingams, pergudraudama pareigūnus, blokavusius gatves prie dviejų galimų protestų vietų, kurios galiausiai liko tuščios.

Miesto šiaurėje šimtai žmonių su paruoštais šalmais ir dujokaukėmis susirinko vienos gatvės viduryje ir demonstravo iš „Bado žaidynių“ (Hunger Games) knygų bei filmų pasiskolintą trijų iškeltų pirštų gestą, kuriuo protestų judėjimas išreiškia raginimą siekti demokratinių permainų.

Kitoje Čau Prajos upės pusėje kone tūkstantis protestuotojų skandavo „Tegyvuoja liaudis, šalin diktatūrą!“. Tuo metu Bankoko pietryčiuose panašus protestas sustabdė intensyvų eismą.

Miesto traukinių ir metropoliteno operatoriai visame mieste buvo sustabdę paslaugas, kad žmonės negalėtų nuvykti į protestų vietas.

Premjeras Prayutas Chan-O-Cha, kuris penktadienį mėnesiui pratęsė daugiau kaip keturių žmonių susibūrimų draudimą, atmeta raginimus atsistatydinti.

Vyriausybė tvirtina, kad jėgos naudojimas yra teisėtas siekiant sustabdyti tuos, kas bando „suskaldyti“ šalį.

Valdžiai pradėjus griežčiau slopinti mėnesius brendusius neramumus, nuo antradienio buvo areštuoti mažiausiai 65 garsūs protestuotojai, šeštadienį naujienų agentūrai AFP nurodė Tailando žmogaus teisių organizacija „Thai Lawyers for Human Rights“. Aštuoni šių protestuotojų vėliau buvo paleisti.

Du kiti aktyvistai penktadienį buvo areštuoti pagal retai naudojamą įstatymą, draudžiantį „smurtą prieš karalienę“. Šie aktyvistai trečiadienį buvo grupėje, apsupusioje karalienės Suthidos kortežą; jei bus nuteisti, jiems grės įkalinimas iki gyvos galvos.

Demokratijos šalininkų judėjimas meta beprecedentį iššūkį nepaprastai įtakingai ir turtingai Tailando monarchijai. Protestuotojai reikalauja panaikinti griežtą įstatymą, draudžiantį kritikuoti karališkąją šeimą, ir nori, kad monarchija nedalyvautų politikoje.

Karalius Maha Vajiralongkornas tiesiogiai dar nekalbėjo apie pilietinius neramumus, bet per penktadienį transliuotą ceremoniją savo pavaldiniams pasakė, kad Tailandui „reikia žmonių, mylinčių šalį, žmonių, mylinčių monarchijos instituciją“.