Trečiadienį dėl siūlymų bus diskutuojama su 16 Vokietijos federalinių žemių premjerais. Nauji apribojimai bus įvedami tose teritorijose, kur naujų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius septynių dienų laikotarpiu pasieks 35.

Anksčiau Vokietijoje griežtesnės priemonės buvo įvedamos, taikant 50 naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų kriterijų.

A. Merkel jau ne kartą išreiškė nerimą dėl sparčiai augančio naujų COVID-19 atvejų šalyje skaičiaus ir paragino gyventojus laikytis atsargumo, kad dėl anksčiau galiojusio karantino rezultatų nebūtų stengtasi veltui.

Kanclerė teigė siekianti, kad mokyklos liktų atviros, o šalies jaunimo mokymosi laikas nebūtų sumažintas, ji užtikrino, kad šalies ekonomika taip pat nebus stabdoma.

Tačiau trečiadienį per parą patvirtintų naujų COVID-19 atvejų skaičius perkopė 5 tūkst.

Įstatymo projekte įtvirtintas siekis mažinti leidžiamų privačių susibūrimų dydį, gyventojai raginami rimtai apgalvoji kiekvieną privačios šventės atvejį ir nuspręsti, ar susibūrimas yra vertas rizikos.

Projekte taip pat žadama praplėsti paramą nuo apribojimų nukentėjusiems verslams. Pareigūnai perspėja, kad, naujų COVID-19 atvejų skaičiui ir toliau augant, gali būti priimta ir dar griežtesnių apribojimų.

Vokietijos ligų kontrolės agentūros vadovas Lotharas Wieleris paragino koronaviruso labiau pažeidžiamas visuomenės grupes pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, kad būtų išvengta medicinos sistemos perkrovos dėl gripo ir COVID-19 protrūkių.

„Kol kas esame situacijoje, kai vis dar galime plokštinti eksponentinio augimo kreivę, tačiau tam visi turime pasistengti“, – teigė jis.