ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį iš principo sutiko paremti bendrą Prancūzijos ir Vokietijos pasiūlymą skelbti sankcijas Rusijos pareigūnams dėl opozicijos lyderio A. Navalno apnuodijimo, naujienų agentūrai AFP sakė diplomatai.

Trys šaltiniai sakė, kad Liuksemburge susitikę 27 ministrai pasiekė politinį susitarimą pradėti rengti priemones pagal Vokietijos ir Prancūzijos praėjusią savaitę pateiktus pasiūlymus. Abi šios šalys pareiškė, kad Maskva yra atsakinga už A. Navalno apnuodijimą viena iš Sovietų Sąjungoje sukurtų nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“, ir nurodė, kad „Rusija nepateikė jokio įtikimo paaiškinimo“.

Vokietija ir Prancūzija anksčiau sakė, kad stums sankcijas „asmenims, kurie laikomi atsakingais už šį nusikaltimą ir tarptautinių normų pažeidimą, remdamosi jų pareigybinėmis funkcijomis, taip pat vienam subjektui, dalyvavusiam „Novičioko“ programoje“.

„Vertiname tai kaip absoliučiai neatsakingą mūsų vadinamųjų Europos partnerių elgesį, nes jie įvedinėja sankcijas dėl bylų, neturinčių jokio teismo sprendimo. Nėra jokių įrodymų – dokumentų ar kitokių“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos parlamento aukštųjų rūmų Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas.

„Manau, kad atsakas bus – šito negalima palikti nebaudžiamai“, – pridūrė jis.

Pasak V. Džabarovo, į galimas ES sankcijas Maskva veikiausiai imtųsi „simetriško atsako“, bet pridūrė, kad dėl konkrečių priemonių spręstų Rusijos Užsienio reikalų ministerija.

Jungtinių Tautų Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) anksčiau patvirtino Vokietijos, Švedijos ir Prancūzijos išvadą, kad A. Navalnas buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga iš „Novičioko“ grupės.

A. Navalno šeima ir bendražygiai tvirtina, kad su jo apnuodijimu yra susijusi Rusijos valdžia. Maskva tai neigia.