Centro tinklalapyje paskelbtame sąraše yra daugiau kaip 580 pavardžių.

Remiantis teisių gynėjų turimais duomenimis, dauguma šių žmonių sulaikyti Minske. Sulaikymai taip pat vyko Breste, Vitebske, Magiliave, Gardine, Maladečinoje, Žlobine, Kobryne ir Babruiske.

Nemažai sulaikytųjų – žiniasklaidos atstovai. Remiantis „Viasna“ informacija, sulaikyti apie 40 žurnalistų ir fotografų. Dalis jų buvo paleisti iš milicijos patikrinus jų dokumentus, dar daugiau kaip 10 žmonių buvo paleisti naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

Įvairiose ​​Minsko vietose sekmadienį iki vėlaus vakaro tęsėsi protestuotojų ir jėgos struktūrų pareigūnų susirėmimai. Protestuotojai blokavo kelius ir bandė statyti barikadas.

Protestuotojams išvaikyti OMONas vėl panaudojo vandens patrankas ir ėmėsi sulaikymų grubiais būdais. Buvo girdimi šūviai ir sprogimai, tikėtina, kad – kurtinamųjų granatų.

Anksčiau skelbta apie daugiau kaip 400 sulaikytųjų.

Jau daugiau nei du mėnesius Baltarusijoje vyksta protestai prieš rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų rezultatus. Nugalėtoju paskelbtas dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka, einantis šias pareigas nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Baltarusijos milicijos specialiųjų pajėgų OMON padaliniai sekmadienio pavakarę išstūmė iš sostinės centro protestuotojus, tačiau protesto akcijos iškart persikėlė į metro stoties „Puškinskaja“ prieigas.

Pasak liudininkų, ten, nepaisant pliaupiančio lietaus, susirinko keli tūkstančiai žmonių. Jiems išvaikyti OMONas vėl panaudojo vandens patrankas ir ėmėsi sulaikymų grubiais būdais.

Siekdami išlaisvinti sulaikomuosius protestuotojai aktyviai grumėsi su OMONu, kuris naudojo gumines lazdas, į jį iš minios skrido bene viskas, kas po ranka papuolė.

Tuo pat metu OMONas pradėjo „šukuoti“ visus artimiausius kiemus, ieškodamas protesto akcijų dalyvių.

Per sekmadienį Minske vykusius opozicijos protestus vėl užfiksuota žurnalistų sulaikymo faktų. Kaip skelbia portalas tut.by, tarp sulaikytųjų – laikraščio „Naša Niva“ vyriausiasis redaktorius Jegoras Martinovičius bei fotografė Nadežda Bužan. Taip pat pranešama, kad sulaikyti keli Raudonojo Kryžiaus savanoriai.