Tai bus pirmas masinis testavimas po kelių mėnesių pertraukos.

Kinija, kur atsirado naujasis koronavirusas, gana sėkmingai suvaldė epidemiją, kitaip nei daugelis kitų pasaulio šalių, kur tebegalioja karantinai ir fiksuojama daug naujų ligos atvejų.

Sekmadienį šiaurės rytiniame Čingdao mieste, turinčiame 9,4 mln. gyventojų, buvo patvirtinti šeši koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai. Protrūkis kilo ligoninėje, nurodė Čingdao savivaldybės sveikatos priežiūros komisija pirmadienį išplatintame pranešime.

Penkiuose Čingdao rajonuose testai bus atlikti „per tris dienas“, o viso miesto gyventojai patikrinti „per penkias dienas“, informavo komisija.

Kinija turi pajėgumų vykdyti didelio masto, greitą testavimą. Sveikatos komisija nurodė, kad nustačius naujų ligos atvejų, Čingdao testai jau atlikti per 140 tūkst. „medicinos institucijų darbuotojų ir naujų pacientų“.

Birželį Pekine buvo vykdomas didelio masto masinis testavimas, kai mieste, turinčiame daugiau kaip 20 mln. gyventojų, buvo nustatyta užsikrėtimo koronavirusu atvejų, susijusių su maisto turgumi.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijoje pasirodžius naujajam koronavirusui, šalis ėmėsi griežtų suvaržymų ir užsidarė. Šios priemonės skaudžiai smogė antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai, tačiau šalis suvaldė epidemiją ir atsitiesė.

Praėjusią savaitę Kinijai minint nacionalinę Auksinės savaitės šventę šimtai milijonų kinų keliavo po šalį, atsigaunant jos ekonomikai, o spartus testavimas ir esant reikalui skubiai įvedami karantinai padeda pažaboti antrines koronaviruso bangas.

Pekinas taip pat desperatiškai siekia pirmasis pristatyti vakciną nuo koronaviruso. Kelios įmonės jau vykdo paskutinį kuriamų vakcinų bandymų etapą.

Nors vakcinos dar nepatvirtintos, jomis jau paskiepyti šimtai tūkstančių svarbių sektorių darbuotojų bei karių, Kinijos valdžiai naudojant pandemijos naratyvą siekiant parodyti šalies atsparumą ir komunistinės vyriausybės gebėjimą tvarkytis su krize.