„Rusijos ir vietos žurnalistai buvo sužeisti per antrą apšaudymą, kuriuo Azerbaidžano pajėgos nusitaikė į Išganytojo katedrą“, – tviteryje rašė Armėnijos vyriausybė, pridurdama, kad vienam žurnalistų atliekama operacija.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai anksčiau ketvirtadienį tapo pirmojo Išganytojo katedros apšaudymo liudininkais. Po atakų įgriuvo metalinis katedros stogas.

Azerbaidžanas paneigė, kad įvykdė pirmąjį apšaudymą, teigdamas, jog jo pajėgos niekuomet nesitaiko į istorinius, kultūrinius ar religinius pastatus ar monumentus.

Didžiulė katedra, pastatyta tarp 1868 ir 1887 metų, turi daug simbolinės reikšmės armėnams.

Ji yra Kalnų Karabacho vyskupijos centras ir dešimtajame dešimtmetyje, regione vykusio karo metu, buvo smarkiai apgadinta. Joje tuomet buvo laikomos Azerbaidžano pajėgų naudotos „Grad“ raketos.

Susirėmimai tarp armėnų ir azerbaidžaniečių pajėgų atsinaujino praėjusio mėnesio pabaigoje. Nuožmios kovos jau pareikalavo per 300 žmonių gyvybių, tarp jų – daugybė civilių.

Abi pusės viena kitą yra apkaltinusios taikantis į civilių apgyvendintas teritorijas. Susirėmimai kol kas nerodo jokių lėtėjimo ženklų, nepaisant tarptautinių lyderių raginimų skelbti paliaubas.