Šis incidentas įvyko po Išganytojo katedrą Šušos mieste smarkiai apgadinusio ankstesnio apšaudymo.

„Rusijos ir vietos žurnalistų buvo sužeista per antrąjį Azerbaidžano pajėgų apšaudymą, nutaikytą į Išganytojo katedrą“, – per „Twitter“ paskelbė Armėnijos vyriausybė ir pridūrė, kad vienam iš nukentėjusių reporterių atliekama operacija.

Vėliau buvo patikslinta, kad per naujausią apšaudymą buvo sunkiai sužeistas Rusijos naujienų portalo Segodnia.ru žurnalistas Jurijus Kotionokas, karybos ekspertas.

„Gydytojai kovoja dėl jo gyvybės“, – sakoma vyriausybė jungtinio informacijos centro pranešime.

Be to, buvo sužeistas rusų reporteris Levonas Arzanovas, buvęs kariškis.

„Antrasis sužeistas korespondentas iš Rusijos – Levonas Smbatovičius Arzanovas, informacinio portalo „Oficery Rossii“ specialusis korespondentas“, – per platformą „Telegram“ pranešė Karabache dirbantis rusų reporteris Semionas Pegovas.

Nuniokotą bažnyčią anksčiau ketvirtadienį apžiūrėjo naujienų agentūros AFP žurnalistai. Jie pranešė, kad katedros metalinis stogas nugriuvo ir nukrito ant žemės šalia statinio.

Azerbaidžanas paneigė esąs atsakingas už pirmąjį apšaudymą ir tvirtino, kad jo pajėgos niekada nesitaiko į istoriniu, kultūros, o juolab religinius pastatus ir paminklus.

Didelė katedra, pastatyta 1868–1887 metais, yra svarbus simbolis vietos armėnams.

Ji yra Karabacho vyskupijos centras ir buvo smarkiai apgadinta per praeito amžiaus paskutiniame dešimtmetyje vykusį karą dėl šio ginčijamo regiono, kai bažnyčioje azerbaidžaniečių pajėgos buvo įsirengusios reaktyvinės artilerijos „Grad“ raketų sandėlį.

Armėnų ir azerbaidžaniečių pajėgų kautynės dėl Kalnų Karabacho atsinaujino praeito pabaigoje. Per įnirtingus susirėmimus jau žuvo daugiau kaip 300 žmonių, tarp jų – civilių.

Abi pusės kaltino viena kitą atakavus civiles teritorijas ir objektus. Kol kas nėra ženklų, kad susirėmimai pradeda rimti, nors tarptautiniai lyderiai ragino abi šalis paskelbti paliaubas.