Vaizdo įraše A. Navalnas papasakojo, kaip jaučiasi šiandien: „Man žymiai geriau nei rugpjūčio 20 dieną (kada buvo apnuodytas). Rankos dreba, jeigu gerčiau iš buteliuko, bet tai galima stebėti kaip nedidelį atrakcioną. Man iš tikrųjų žymiai geriau, labai padeda fizioterapeutas. Šiandien jis mane mokė žongliruoti, taigi kažkada pamatysite, kaip žongliruoju, važinėju vienračiu dviračiu, iš skrybėlės traukiu triušį“.

Aleksejus Navalnas
Foto: Stopkadras

A. Navalnas sklandžiai kalba ir gestikuliuoja. Kaip teigia opozicijos veikėjas, jau gali judėti savarankiškai: „Buvo tikrai labai sunkus ir nemalonus laikotarpis, kai tik pradėjau galėti atsikelti iš lovos, sodindavo į maudynėms skirtą kėdę. Joje prausdavausi. Atsisėsti prireikdavo trijų minučių. Tada pradėjau valgyti ir ėmiau gana sparčiai atgauti jėgas. Dabar dirbu jūrų kiaulyte: išgyvenusiųjų po apnuodijimo kariniu cheminiu ginklu ne tiek ir daug, ir specialistai dabar stebi, kaip greitai atgausiu jėgas, ir aiškinasi, kaip padėti tokiems kaip aš“.

A. Navalno interviu, duotas „Vdud“ – pirmasis interviu rusų kalba ir pirmasis A. Navalno pasirodymas vaizdo įraše po rugpjūčio 20 dienos, kai jis buvo apnuodytas „Novičiok“ cheminio ginklo šeimos nuodais ir paniro į komą. Prieš tai jis jau davė interviu Vokietijos žurnalui „Spiegel“, kuriame pareiškė, kad, kol nesugrįš į Maskvą, neketina sugrįžti ir į savo „YouTube“ kanalą.

A. Navalnas ketvirtadienį paskelbė, kad ketina paduoti į teismą Kremliaus atstovą Dmitrijų Peskovą dėl jo pareiškimo apie politiko tariamą darbą su JAV Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) specialistais.

„Tai yra tiesioginis vyriausybės pareigūno tvirtinimas. Todėl, pirma, aš paduosiu į teismą Peskovą. Antra, reikalauju paskelbti įrodymus ir faktus, įrodančius „darbą su CŽA specialistais“. Parodykite tai tiesiogiai per televizorių, geriausiu laiku. Leidžiu“, – savo tinklaraštyje parašė A. Navalnas.

Anksčiau ketvirtadienį A. Navalnas pirmame interviu po išrašymo iš Vokietijos ligoninės savo apnuodijimu apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Reaguodamas į A. Navalno komentarus Kremliaus atstovas D. Peskovas pareiškė, kad „tokie kaltinimai Rusijos prezidento atžvilgiu yra visiškai nepagrįsti ir nepriimtini“.

Anot jo, esama informacijos, esą „specialistai“ iš CŽA „šiomis dienomis“ dirbo su A. Navalnu ir jį instruktavo.

„Esama informacijos, kad šie instruktoriai šiomis dienomis su juo dirba“, – kalbėjo D. Peskovas.

„Instrukcijos, kurias gauna pacientas, akivaizdžios. Ne kartą matėme tokį elgesio modelį“, – pridūrė jis.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš sovietų sukurtų nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų. Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Prancūzija ir Švedija nepriklausomai patvirtino Vokietijos išvadas.

Kremlius neigė įtarimus, kad yra prisidėjęs prie A. Navalno apnuodijimo, ir kaltino Vakarų lyderius surengus dezinformacijos kampaniją.

Po mėnesio gydymo „Charite“ 44 metų Kremliaus kritikas buvo išrašytas, gydytojai sakė, kad jis gali visiškai pasveikti.