Nauja niūri riba pandemijos labiausiai paveiktoje Europos valstybėje buvo peržengta sveikatos apsaugos pareigūnams vakare paskelbus, kad atvejų skaičius staigiai padidėjo priskaičiavus kelis tūkstančius paskutinės rugsėjo savaitės atvejų, kurie anksčiau į oficialias suvestines nebuvo įtraukti dėl techninio gedimo.

Sekmadienį buvo paskelbta apie 22 961 naują užsikrėtimo atvejį – tai daugiau nei 10-ia tūkst. didesnis skaičius už šeštadienį paskelbtų naujų atvejų skaičių.

Pareigūnai sakė, kad reikalas išspręstas ir anksčiau į oficialias suvestines neįtrauktus atvejus atspindės būsimi skaičiai.

Nuo pandemijos pradžios Jungtinėse Karalystėje iš viso užregistruoti 502 978 COVID-19 atvejai, įskaitant daugiau kaip 42 tūkst. mirties atvejų.

Sekmadienį duodamas interviu transliuotojui BBC ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sakė manantis, kad ateinančią žiemą su koronaviruso pandemija susijusi padėtis gali tapti gerokai sudėtingesnė, tačiau pavasarį ji turėtų reikšmingai pagerėti.

Sveikatos apsaugos pareigūnai tuo tarpu rengia vakcinavimo programą, kurioje numatoma prioritetą teikti pagyvenusiems žmonėms ir su didele koronaviruso rizika darbe susiduriantiems žmonėms.

„Jaunesni nei 18 metų žmonės nebus skiepijami“, – laikraščiui „Financial Times“ sakė darbo grupės vadovė Kate Bingham.

„Tai vakcina tik suaugusiesiems, vyresniems nei 50 metų žmonėms, didžiausią dėmesį skiriant sveikatos apsaugos, senelių namų darbuotojams ir pažeidžiamiems asmenims“, – sakė ji.

Britų vyriausybė jau užsakė dešimtis milijonų skiepų dozių iš įvairių farmacijos tyrimų programų, įskaitant Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ programą.

Šiuo metu vykdomi devynių kandidačių į vakcinas klinikinių tyrimų paskutiniai etapai, bet dar neaišku, kada kokia nors vakcina bus parengta masiniam žmonių skiepijimui.