„Šiuo metu esame laukimo režime, laukiame OPCW duomenų, o tuomet svarstysime šį klausimą, atsižvelgdami į Rusijos vyriausybės reakciją“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė M. Edereris.

A. Navalnas, šiuo metu tebesigydantis Vokietijoje, ketvirtadienį dėl savo apnuodijimo apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Vakarų šalių specialistai nustatė, kad jis buvo apnuodytas viena iš sovietų laikais sukurtų nervus paralyžiuojančių „Novičiok“ grupės medžiagų.

Kremlius neigia kaip nors prisidėjęs prie A. Navalno apnuodijimo ir kaltina Vakarų lyderius surengus dezinformacijos kampaniją.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) anksčiau šeštadienį pareiškė, kad Rusijai nepavyks išvengti sankcijų po incidento su Kremliaus kritiku A. Navalnu, jeigu OPCW patvirtins anksčiau specialistų, įskaitant vokiečių ekspertus, paskelbtas išvadas.

H. Maasas sakė, kad sankcijos būtų tikslinės ir proporcingos, bet pabrėžė, kad Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos pažeidimas negali likti be atsako.

Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas blogai pasijuto ir prarado sąmonę lėktuve, skridusiame iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Tuomet laineris skubiai nusileido Omsko mieste, kur opozicionierius buvo hospitalizuotas ištiktas komos. Rugpjūčio 22 dieną jis buvo pergabentas į Vokietiją ir buvo gydomas Berlyno klinikoje „Charite“.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos vyriausybė, remdamasi kariuomenės laboratorijos tyrimo išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme rasta „Novičiok“ grupės medžiagos pėdsakų.

Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Prancūzija ir Švedija nepriklausomai patvirtino Vokietijos išvadas.

Rugsėjo 7-ąją „Charite“ pranešė, kad A. Navalnas buvo pažadintas iš dirbtinai palaikomos komos ir kad jo būklė pagerėjo.

Vokietijos žiniasklaida, remdamasi Gynybos ministerijos informacija, praeitą mėnesį pranešė, kad Berlynas perdavė OPCW A. Navalno tyrimų rezultatus. Ministerija pabrėžė nematanti priežasties šią medžiagą tiesiogiai pateikti Rusijai.