„Manome, kad tokie kaltinimai, mesti Rusijos prezidentui, yra visiškai nepagrįsti ir nepriimtini“, – sakė V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. Jis taip pat pareiškė, kad Centrinė žvalgybos agentūra „šiuo metu dirba“ su A. Navalnu.

Navalnas: mano apnuodijimą suorganizavo Putinas

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas teigia, kad jo apnuodijimą suorganizavo pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Tvirtinu, kad V. Putinas suorganizavo šį nusikaltimą, neturiu jokių kitų versijų dėl to, kas įvyko“, – interviu Vokietijos žurnalui „Der Spiegel“ sakė A. Navalnas.

Jis taip pat patvirtino sugrįšiąs į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas po apnuodijimo „Novičiok“ grupės nervus paralyžiuojančia medžiaga.

„Der Spiegel“ žiniomis, A. Navalnas šiuo metu Berlyne visur vaikšto lydimas apsaugininkų.

44-ejų A. Navalnas jau išrašytas iš ligoninės. Kremliaus kritikas ir kovotojas su korupcija buvo apnuodytas praėjusį mėnesį. Jis neteko sąmonės lėktuvu skrisdamas iš Tomsko į Maskvą, o po kelių dienų, praleistų Omsko ligoninėje, buvo nuskraidintas į Berlyną.

Berlyno „Charite“ ligoninėje A. Navalnas praleido 32 dienas, 24 iš jų – intensyviosios terapijos skyriuje.

Vokietijos specialistų teigimu, toksikologiniai tyrimai „nepaneigiamai įrodo“, kad A. Navalnas buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia „Novičiok“ medžiaga.

„Putinas išgelbėjo gyvybę“

Reaguodamas į A. Navalno komentarus Kremlius pareiškė, kad „tokie kaltinimai Rusijos prezidento atžvilgiu yra visiškai nepagrįsti ir nepriimtini“.

„Kai kuriuos iš šių publikacijoje minimų pareiškimų mes laikome užgauliais“, – sakė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Anot jo, esama informacijos, esą „specialistai“ iš JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) „šiomis dienomis“ dirbo su A. Navalnu ir jį instruktavo.

„Esama informacijos, kad šie instruktoriai šiomis dienomis su juo dirba“, – kalbėjo D. Peskovas.

„Instrukcijos, kurias gauna pacientas, akivaizdžios. Ne kartą matėme tokį elgesio modelį“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas atsakydamas į opozicionieriaus kaltinimus pareiškė, kad V. Putinas, rusų gydytojai ir pilotai išgelbėjo A. Navalno gyvybę.

„Putinas išgelbėjo jo gyvybę. Jeigu tai, kas su juo atsitiko, buvo surežisuota Vakarų valstybių specialiųjų tarnybų, tai jo pareiškimas atitinka šitą logiką. Jį nuoširdžiai gelbėjo visi – nuo pilotų ir gydytojų iki prezidento... Daryti tokius pareiškimus gali tik nepadorus žmogus“, – sakė V. Volodinas, kurio žodžiai cituojami oficialioje Valstybės Dūmos svetainėje.

„Visiškai akivaizdu, kad Navalnas dirba su Vakarų valstybių specialiosiomis tarnybomis ir valdžios organais“, – pridūrė jis.

Tuo metu D. Peskovas, žurnalistų paprašytas pakomentuoti V. Volodino pareiškimą, esą Rusijos prezidentas išgelbėjo A. Navalno gyvybę, pareiškė: „Negaliu to patvirtinti, vienareikšmiškai žinau, kad Navalno gyvybės gelbėjimu užsiėmė Omsko gydytojai.“

A. Navalnas minėtame interviu taip pat žadėjo visiškai pasveikęs sugrįžti į Rusiją ir sakė nesuteiksiantis V. Putinui malonumo savo tremtimi.

„Negrįžimas reikštų, kad Putinas pasiekė savo tikslą. O mano darbas dabar yra likti žmogumi, kuris nebijo“, – sakė jis.

„Dovana Putinui“

„Neįteiksiu Putinui dovanos nesugrįždamas į Rusiją“, – pabrėžė A. Navalnas ir pridūrė, jog jo „užduotis yra kuo greičiau sustiprėti“, kad jis „galėtų grįžti“.

Per kone dvi valandas trukusį interviu jis pateikė šiurpių detalių apie tai, kaip susmuko lėktuve.

A. Navalnas papasakojo pasakęs įgulai, kad buvo apnuodytas, ir pargriuvęs ant grindų.

„Tada girdėjau balsus, kurie darėsi tylesni; kažkokia moteris ragino: „Nenualpk!“ Tada – viskas. Žinojau, kad miriau. Tik vėliau supratau, kad klydau“, – sakė A. Navalnas.

Nepaisydamas tokios patirties jis žadėjo sugrįžęs į Rusiją tęsti savo veiklą.

„Toliau važinėsiu po Rusijos regionus, gyvensiu viešbučiuose ir gersiu vandenį kambariuose. Ką kita galiu daryti? Nelabai ką padarysi prieš Putino nematomus žudikus“, – sakė jis.

Kol kas opozicionierius lieka Berlyne su žmona ir sūnumi.

„Rytais pasivaikštau parke, tokios mano užduotys, tada pasimankštinu su savo gydytoju, o vakarais vėl vaikštinėju“, – pasakojo A. Navalnas.

Jis taip pat sakė pradėjęs žongliravimo pratimus, „kad pagerintų koordinaciją, kad rankos judėtų ta pačia kryptimi kaip akys“.