Smurtas šalyje nesiliauja nepaisant tarp Afganistano vyriausybės ir Talibano vykstančių taikos derybų.

Septynios moterys, penki vaikai ir du vyrai žuvo, kai jų mašina užvažiavo ant pakelės bombos Daikundi provincijoje, pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Tareqas Arianas.

Per sprogimą dar trys vaikai buvo sužeisti, sakė pareigūnas, dėl sprogdinimo apkaltinęs talibus.

Daikundi provincijos gubernatoriaus atstovas Nasrullah Ghori naujienų agentūrai AFP sakė, kad tie žmonės mikroautobusu važiavo į šventyklą.

Kol kas nė viena kovotojų grupuotė neprisiėmė atsakomybės už sprogdinimą, bet talibai dažnai naudoja pakelės bombas išpuoliams rengti.

Afganistane pirmąjį šių metų pusmetį per „tyčines atakas“, kurių metu taikytasi į civilius, žuvo ar buvo sužeisti daugiau kaip 800 civilių, rašoma liepą Jungtinių Tautų paskelbtoje ataskaitoje.

Naujas sprogdinimas įvykdytas Dohoje susitinkant Talibano ir Afganistano vyriausybės derybininkams, ieškantiems būdų užbaigti beveik du dešimtmečius trunkantį karą.

Nepaisant raginimų skelbti paliaubas Talibanas atsisakė nutraukti smurtą, kurį laiko svarbiu svertu prie derybų stalo.

Sprogimas driokstelėjo Afganistano taikos proceso vadovui Abdullah Abdullah lankantis kaimyniniame Pakistane, į kurį jis atvyko pirmadienį trijų dienų vizito.

Kalbėdamas viename renginyje Islamabade Abdullah Abdullah paskelbė, kad rugsėjo 12 dieną prasidėjusiose taikos derybose buvo „pramušti ledai“.

Afganistanas seniai kaltina Islamabadą, kad jis teikia itin svarbią paramą talibams ir užtikrina jiems saugų prieglobstį šalyje.

Islamabadas tvirtina neremiąs Talibano, tačiau jo įtaka kovotojams laikoma labai svarbiu veiksniu siekiant galutinio susitarimo.