D. Trumpas stovėjo šalia A. C. Barrett Baltųjų rūmų Rožių sodelyje, kai pranešė savo sprendimą ir kandidatę pavadino „viena puikiausių ir labiausiai apdovanotų moterų“ teisiniame pasaulyje. Nepaisant didelės demokratų opozicijos, jis prognozavo, kad respublikonų kontroliuojamame Senate kandidatė bus „labai greitai“ patvirtinta.

Jeigu šiai kandidatūrai bus pritarta, A. C. Barrett užims velionės teisėjos Ruth Bader Ginsburg vietą ir veikiausiai ilgiems metams pakreips Aukščiausiąjį Teismą į dešinę pusę bei pakeis šiuo metu kartais trapią konservatyviąją 5-4 balsų persvarą į tvirtą 6-3 balsų pranašumą.

Anksčiau D. Trumpas užpildė dvi iš devynių teisėjų vietų.

Silpstant liberaliajam teismo sparnui, Aukščiausiasis Teismas veikiausiai grįš prie kai kurių didžiausių šalies teisinių klausimų, kaip antai aborto teisės ar jau ir taip smarkiai nukentusio „Obamacare“ sveikatos apsaugos plano.

Tačiau kalbant apie artimiausius įvykius, greitas A. C. Barrett patvirtinimas pakeistų jėgų balansą teisme, kuriam veikiausiai gali tekti spręsti porinkiminį ginčą, jeigu ir D. Trumpas, ir jo demokratas priešininkas Joe Bidenas atsisakys pripažinti rinkimų rezultatą.

Visuomenės apklausų rezultatai rodo, kad D. Trumpas gerokai atsilieka nuo savo priešininko ir jau ne kartą yra pareiškęs – nesant jokių įrodymų, – kad demokratai esą ketina suklastoti rezultatus. Anksčiau šią savaitę jis pareiškė, kad po rinkimų veikiausiai teks kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą.

J. Bidenas netruko sureaguoti ir pareiškė, kad „Senatas veiksmų [dėl šios kandidatūros į teisėjus] turėtų imtis“ po to, kai rinkėjai išrinks naują prezidentą.

Apklausos rodo, jog dauguma gyventojų (57 proc.) pasisako prieš tai, kad nauja Aukščiausiojo Teismo teisėja būtų patvirtinta iki rinkimų. Tokiam patvirtinimui pritaria 38 proc. žmonių, kaip matyti iš „The Washington Post“ ir televizijos ABC atliktos apklausos.

Tačiau respublikonų daugumos Senate lyderiai sako, jog balsavimas dėl A. C. Barrett patvirtinimo galėtų vykti arba prieš rinkimus, arba vėliausiai per pereinamąjį laikotarpį iki kito prezidento inauguracijos kitų metų sausį.

A. C. Barrett šeštadienį pamėgino nuraminti aistras. Savo kalbą ji pradėjo karštai išreikšdama pagarbą savo velionei pirmtakei ir pareiškė, kad „jeigu būsiu patvirtinta, žinau, kas buvo prieš mane“.

Ji taip pat užsiminė apie tai, koks bus jos prisistatymas Senate, kai kalbėjo apie teisėjo vertybes. „Teisėjas privalo taikyti įstatymą tokį, koks jis yra parašytas. Teisėjai nėra politikos formuotojai“, – pareiškė ji.

Manoma, kad pirmieji A. C. Barrett susitikimai su respublikonų senatoriais įvyks jau ateinantį antradienį.

A. C. Barrett teisėjos pareigas eina vos nuo 2017-ųjų. Itin konservatyvių pažiūrų katalikė laikoma abortų priešininke – šis klausimas yra svarbus daugeliui respublikonų.

2018 metais septynių vaikų motina pateko į D. Trumpo pateiktą trumpąjį sąrašą kandidatų į vietą, kuri atsilaisvino išėjus į pensiją teisėjui Anthony Kennedy. Minėtą vietą po įnirtingos kovos dėl patvirtinimo galiausiai užėmė Brettas Kavanaugh..

Verta paminėti, kad Aukščiausiojo Teismo teisėjai JAV yra skiriami iki gyvos galvos, todėl dažniausiai skiriami pakankamai jauni teisėjai. Tokiu būdu D. Trumpas turi galimybę užsitikrinti tokią teismo sudėtį, kuri užtikrintų teisingą respublikonų požiūriu įstatymų aiškinimą.