„Tokiu metu, kai stengiamasi mažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje, tokio neteisingo sprendimo priėmimas yra itin nevykęs“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad sprendimas „neturi vertės“ Turkijai.

Kaip naujienų agentūrai AFP sakė diplomatiniai šaltiniai, ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį per susitikimą Briuselyje sutarė taikyti sankcijas trims kompanijoms: vienai turkų, vienai kazachų ir vienai jordaniečių.

Sankcijos numato bet kokio šių kompanijų turto Europos Sąjungoje įšaldymą, šių kompanijų atskyrimą nuo ES finansų rinkų ir draudimą joms turėti verslo reikalų su bet kuo Bendrijoje.

Sankcijos taip pat įvestos dviem asmenims, už žmogaus teisių pažeidimus Libijoje, kur Jungtinių Tautų pripažįstamą vyriausybę Tripolyje puola konkuruojančios administracijos šalies rytuose vadovas Khalifa Haftaras.

ES vykdo karinio jūrų laivyno misiją prie Libijos krantų, kurios užduotis yra užtikrinti embargą ir rinkti žvalgybinę informaciją apie pažeidėjus.

Tačiau nusitaikymas į Turkijos kompaniją gali dar labiau padidinti įtampą tarp Ankaros ir ES po pastarojo meto ginčo rytinėje Viduržemio jūros dalyje dėl naftos ir dujų išteklių.

ES sako, kad turkų kompanijos „Avrasya Shipping“ laivas „Cirkin“ pažeidė ginklų embargą šių metų gegužę ir birželį nugabendamas į Libiją karinius krovinius.

Kitos minėtos kompanijos yra Kazachstano krovinių gabenimo oru bendrovė „Sigma Airlines“ ir Jordanijos laivybos firma „Med Wave Shipping“.