JK šiuo metu per dieną užfiksuojama bent po 6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Į ligoninę priimamų žmonių skaičius maždaug kas aštuonias dienas padvigubėja, o testavimo sistema stringa.

„Šį rytą aiškiai matyti, kad esame kritinėje situacijoje, – sakė transporto sekretorius Grantas Shappsas. – Aišku, kad nuo tokios situacijos, kokią dabar matome kitur Europoje, mus dabar skiria dvi savaitės.“

„Labai svarbu imtis visko, ką galime padaryti, kad daugmaž tai suvaldytume. Lauksime kitų pareigūnų, taip pat ir premjero, pasiūlymų dėl tolimesnių veiksmų“, – sakė G. Shappsas.

„Tendencija JK krypsta į blogą pusę, esame kritiniame pandemijos taške, – teigė vyriausybės vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Chrisas Whitty'is. – Tiriame statistinius duomenis ir ieškome būdo, kaip suvaldyti koronaviruso plitimą prieš daug iššūkių atnešiantį žiemos sezoną.“

JK visuomenė perspėjama griežtai laikytis koronaviruso prevencijos priemonių

Epidemiologinė padėtis Anglijoje yra tokia, kad iki spalio vidurio gali būti registruojama po 50 tūkst. koronaviruso atvejų per parą ir gerokai padaugėti mirčių, jeigu visuomenė nesurimtės ir nesiims prevencinių priemonių, pirmadienį perspėjo britų sveikatos apsaugos pareigūnai.

Naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas Anglijoje labai primena situaciją Prancūzijoje ir Ispanijoje, kur per septynias dienas susirgimų skaičius išauga maždaug dvigubai, sakė Anglijos vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Chrisas Whitty.

„Augimo tendencijas mes stebime didžiojoje šalies dalyje“, – kalbėjo jis, ragindamas visuomenę laikytis griežtesnių rekomendacijų dėl socialinio atstumo.

„Tai nėra kažkieno problema. Tai yra mūsų visų problema“, – pareiškė jis.

Apžvelgdamas padėtį sveikatos apsaugos pareigūnas priminė šią savaitę numatomą premjero Boriso Johsnono pranešimą apie vyriausybės veiksmus eksponentiniam koronaviruso atvejų skaičiaus augimui sumažinti, artėjant žiemos laikotarpiui, kai paprastai labai padaugėja kvėpavimo takų ligų atvejų.

Praėjusią savaitę B. Johnsonas sakė, kad Britanija jau išgyvena antrąją COVID-19 bangą, todėl vyriausybė įvedė naujų suvaržymų milijonams šiaurės vakarų, šiaurės ir centrinės Anglijos gyventojų.

Šeštadienį buvo paskelbta apie naujas teisines kovos su koronavirusu priemones, pagal kurias saviizoliacijos reikalavimų nepaisantiems Anglijos gyventojams gresia iki 10 tūkst. svarų (11 tūkst. eurų) baudos.

Pasak B. Johnsono, nuo rugsėjo 28 dienos žmonės bus teisiškai įpareigoti izoliuotis, jeigu jų tyrimų dėl COVID-19 atsakymas yra teigiamas arba jeigu izoliacija jiems yra privaloma pagal Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) atvejų išaiškinimo programą.

Anot Ch. Whitty, labai svarbu, kad visuomenė atliktų savo darbą ir neperkrautų NHS šaltaisiais metų mėnesiais.

„Mes priartėjome prie lūžio taško blogąja tų žodžių prasme, nors dar gana neseniai. Dabar metų laikai yra prieš mus“, – kalbėjo jis apžvelgdamas padėtį drauge su JK vyriausybės vyriausiuoju patarėju mokslo reikalams Patricku Vallance'u.

Pasak P. Vallance'o, jeigu dabartinės tendencijos išsilaikys, spalio 13 dieną naujų atvejų bus registruojama maždaug 50 tūkst. ir po mėnesio kas dieną bus registruojama daugiau nei 200 mirčių.

Jungtinė Karalystė lieka koronaviruso pandemijos labiausiai paveikta Europos šalis. COVID-19 pareikalavo Britanijoje jau beveik 42 tūkst. žmonių gyvybių.

Po palyginti ramios vasaros naujai registruojamų susirgimų atvejų skaičius išaugo iki daugiau nei 3 tūkst. per parą.

Pasak Ch. Whitty, „atėjus laikui mokslas atskubės mums į pagalbą“ su veiksminga vakcina, bet artimiausius šešis mėnesius, „jeigu mes nepakeisime savo kurso, virusas įsisiautės“.