„Mes visi smerkiame pasikėsinimą į poną Navalną, ir visas pasaulis, man atrodo, tikisi daugiau detalių apie šį pasikėsinimą. Ir tikimės, kad artimiausiu metu jų atsiras“, – pareiškė Vienoje viešintis Ukrainos vadovas per bendrą spaudos konferenciją su Austrijos kancleriu Sebastianu Kurzu.

A. Navalnas praėjusį mėnesį pasijuto blogai lėktuve, skridusiame iš Sibiro, kur buvo nuvykęs tirti korupcijos ir propaguoti savo „išmaniojo balsavimo“ kampanijos prieš regionų rinkimus.

Lėktuvui skubiai nutūpus 44 metų politikas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o po kelių dienų pervežtas į Berlyno kliniką, kur gydytojai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga iš „Novičioko“ grupės. Tos pačios grupės medžiaga, kaip teigia Londonas, 2018 metais Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

A. Navalno kolegos mano, jog jis buvo apnuodytas Tomske ir jog šio uždrausto cheminio ginklo panaudojimas rodo, kad už apnuodijimą gali būti atsakinga tik Rusijos valstybė.

Išvakarėse Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paragino savo Rusijos kolegą Vladimirą Putiną nedelsiant išaiškinti „pasikėsinimą nužudyti“ A. Navalną, prancūzų testams patvirtinus, kad prieš jį buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga iš „Novičioko“ grupės.

Anksčiau antradienį A. Navalnas pranešė, kad jau gali pats kvėpuoti.

„Vis dar beveik nieko nemoku, bet štai vakar galėjau visą dieną kvėpuoti pats... Labai patiko. Nuostabus, daugelio nepakankamai vertinamas procesas. Rekomenduoju“, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė jis.