„Liko maždaug 20–25 pastatai, kitų nebėra“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė Idanhos–Detroito priešgaisrinė tarnyba. Miesto rotušė, kur buvo įsikūręs priešgaisrinės tarnybos kabinetas, yra vienas iš daugelio sudegusių pastatų, informuoja CNN.

„Dabar visą dėmesį skiriame tebestovinčių pastatų apsaugai, – „Facebook“ paskyroje nurodė pareigūnai. – Keletas ugniagesių taip pat neteko namų. Nepaisydami užgriuvusių bėdų, jie stengiasi apsaugoti gaisro nepaleistus namus.“

Sparčiai plintantys gaisrai sunaikino visą gyventojos Elizabeth Smith turtą. „Mūsų namai visiškai sudegė. Mačiau keletą vaizdo įrašų ir nuotraukų. Iš mano puikiojo namelio, kurį rekonstravome prieš 12-a metų ir kuris stovėjo šiame nuostabiame kanjone, liko tik degėsių krūva. Atrodo, kad čia sprogo bomba“, – televizijai „KATU-TV“ sakė E. Smith.

Detroito meras Jimas Trettas savo miesto nuostolius palygino su Kalifornijos valstijoje esančiu Paradise, kurį prieš dvejus metus sunaikino gaisras „Camp Fire“.

„Tokia pati topografija: trys kanjonai leidžiasi į Paradise miestą tarytum piltuvas, – KATU-TV pasakojo J. Trettas. – Kai prieš dvejus metus išgirdau šią informaciją, pasakiau: tai – Detroitas.“
Kelias valstijas apėmę didžiuliai gaisrai išdegino 4,6 mln. akrų plotą, teigia Nacionalinės priešgaisrinės tarnybos pareigūnai. Tai beveik atitinka Konektikuto ir Rod Ailando kartu užimamą teritoriją.

Nors 94 didžiausi gaisrai siaučia daugiausia kaimo ir miškingose vietovėse, poveikį taip pat jaučia pagrindiniai Vakarų pakrantės miestai, įskaitant Los Andželą, San Fransiską, Siatlą, Portlandą ir Oregoną.

Dėl dūmų oras pasidarė kenksmingas sveikatai, gali dirginti plaučius, sukelti uždegimą, paveikti imuninę sistemą ir padidinti plaučių infekcijų, tokių kaip koronavirusas, riziką. Oklande, Kalifornijos valstijoje, kur neveikia daug įmonių ir įstaigų dėl taikomų kovos su COVID-19 priemonių, pareigūnai atidarė „švaraus oro“ centrų, skirtų tiems, kurie daugiau neturi, kur eiti, pranešė KGO.

Rugpjūčio viduryje prasidėję gaisrai nusinešė 22 žmonių gyvybes Kalifornijoje, tiesa, dauguma iš jų žuvo visai neseniai. 10 žmonių mirė Oregone, vienas vaikas – Vašingtono valstijoje.

Daugiausia gaisrų siaučia Kalifornijos (25), Vašingtono (16), Oregono (13) ir Aidaho (10) valstijose, tačiau jų užfiksuota ir Aliaskoje, Arizonoje, Kolorade, Nevadoje, Naujojoje Meksikoje, Jutoje bei Vajominge, sekmadienį ryte paskelbė Nacionalinis tarpžinybinis priešgaisrinis centras. „Daugiau nei 30 tūkst. ugniagesių ir pagalbinio personalo vyksta gesinti gaisrų visoje šalyje“, – sekmadienį pridūrė centras.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį planuoja vykti į Kalifornijos valstijoje esančią gyvenvietę McClellan Park ir dalyvauti trumpame pasitarime dėl sparčiai plintančių gaisrų. Nėra aišku, ar vizito metu prezidentas apsilankys kurioje nors iš ugnies nusiaubtų vietų.

Demokratų partijos kandidatas į prezidentus Joe Bidenas pirmadienį, 13 val. vietos laiku, Delavere pakomentuos situaciją dėl gaisrų. Remiantis J. Bideno prezidento kampanijos duomenimis, jis „aptars ekstremalių oro sąlygų keliamą grėsmę visiems amerikiečiams“.

Šiemetis gaisrų sezonas vakarinėje JAV pakrantėje - rekordinis. Iki praėjusios savaitės vien Kalifornojoje išdegė apie devynis šimtus tūkstančių hektarų žemės ploto, o tai yra didesnis plotas nei per bet kuriuos kitus metus matavimo istorijoje, rašo cbsnews.com.