Vyriausybės siekiamas vidaus rinkos įstatymas yra „neatsakingas, iš esmės blogas ir praktikoje pavojingas“, - rašė T. Blairas ir J. Majoras laikraštyje „The Sunday Times“. Įstatymas, anot jų, pakenks Airijos taikos procesui ir pokalbiams dėl prekybos. B. Johnsonas atvedė šalį į keblią situaciją, teigė valdančiajai Konservatorių partijai priklausantis J. Majoras ir T. Blairas iš opozicinės Leiboristų partijos.

Ir parlamente kyla pasipriešinimas planuojamam įstatymui. Anot žiniasklaidos, jį atmeta apie 30 konservatorių parlamentarų. Tačiau B. Johnsonas Bendruomenių Rūmuose turi iš viso 80 balsų daugumą.

Dėl vidaus rinkos įstatymo parlamentarai diskutuos nuo pirmadienio. Turinio prasme kalba eis apie labai svarbias sutarties sąlygas dėl Šiaurės Airijos, kurios nuo pat pradžių buvo ginčytinos. Jos turi užkirsti kelią fizinės sienos atsiradimui tarp Didžiajai Britanijai priklausančios Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos.

„Mes nesielgsime lengvabūdiškai“, - žinių stočiai „Sky News“ pabrėžė teisingumo sekretorius Robertas Bucklandas. Vyriausybė esą yra atsakinga ir nori pasiruošti blogiausiam scenarijui.

ES sako, kad tai būtų susitarimo pažeidimas ir įspėja vėliausiai iki rugsėjo pabaigos persigalvoti. Galiojantį „Brexit“ įstatymą esą pasirašė pats B. Johnsonas. Kritikai baiminasi, kad planuojamas įstatymas gali tapti mirtinu smūgiu siekiamai prekybos sutarčiai tarp ES ir Londono, dėl kurios šiuo metu nesėkmingai deramasi.