Y. Suga nesunkiai pasiekė pergalę – už jį balsavo 377 iš 534 partijos parlamentarų ir regionų atstovų. Rinkimuose dalyvavo dar du politikai.

Y. Sugos varžovai, buvęs gynybos ministras Shigeru Ishiba ir už partijos politikos formavimą atsakingas Fumio Kishida, smarkiai nuo jo atsiliko.

Kadangi LDP turi daugumą parlamente, Y. Suga turėtų nesunkiai laimėti trečiadienį įvyksiantį parlamento balsavimą ir tapti šalies premjeru.

Sh. Abe rugpjūčio pabaigoje netikėtai paskelbė apie ketinimą atsistatydinti dėl priežasčių, susijusių su sveikata.

71 metų Y. Suga, įtakingas vyriausybės patarėjas ir atstovas spaudai, laikomas žmogumi, galinčiu užtikrinti stabilumą ir Sh. Abe politikos tęstinumą.

Jis yra sakęs, kad jo motyvas yra troškimas tęsti pasitraukiančio premjero programas.

Sh. Ishiba, kuris yra populiarus visuomenėje, bet ne toks populiarus partijoje, gavo tik 68 balsus, o F. Kishida, kažkada laikytas Sh. Abe favoritu, surinko 89 balsus.

Sh. Abe, ilgiausiai dirbantis Japonijos premjeras, atsisakė viešai paremti kurį nors iš kandidatų.

Braškių augintojo sūnus Y. Suga augo Japonijos šiauriniame Akitos regione ir teigiama, kad kaimo vietovių, kur labai trūksta gyventojų, reikalai yra tarp jam svarbiausių temų.

Tačiau mažai žinoma apie jo asmeninę ideologiją. Bendrai manoma, kad jis nepalaiko nei LDP karingiausio, nei labiau į reformas linkusio sparnų.

Kaip premjero jo lauks virtinė rimtų iššūkių, įskaitant koronaviruso krizės suvaldymą ir trečios pasaulio ekonomikos, kurios recesija prasidėjo dar prieš pandemiją, atkūrimą.