Londonui rengiant įstatymo projektą, kuriuo gali būti atmestas sunkiai suderėtas kompromisas dėl Airijos sienos su Jungtinei Karalystei priklausančia Šiaurės Airija, Ch. Michelis tai parašė tviteryje po pokalbio telefonu su Airijos ministru pirmininku Mikalu Martinu.

“Atėjo laikas Jungtinės Karalystės vyriausybei vykdyti savo įsipareigojimus. Ant kortos yra pastatytas Jungtinės Karalystės parašo tarptautinis patikimumas“, – parašė Ch. Michelis.

„Išstojimo sutartis turi būti visapusiškai įgyvendinta, turi būti užtikrinta taika ir stabilumas Airijoje ir išsaugotas bendrosios rinkos vientisumas“, – pridūrė jis.

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pristatė siūlomą naują teisės aktą „Brexito“ sutarčiai perrašyti – įstatymo projektą, kuris kelia didelį nerimą Briuselyje, taip pat buvusiems Jungtinės Karalystės ministrams pirmininkams ir dabartinio premjero Boriso Džonsono parlamentarams.

Pagal Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sutartį Šiaurės Airija turės specialų statusą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad nebūtų sugrąžinta „kietoji“ siena tarp šios teritorijos ir ES priklausančios Airijos. Tokios sienos nebuvimas numatytas 1998 metų taikos sutartyje, kuri užbaigė tris dešimtmečius trukusį kraujo liejimą.

Tačiau B. Johnsonas šeštadienį apkaltino ES grasinimais išardyti Jungtinę Karalystę įvedant maisto „blokadą“ tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos.

ES vyriausiasis derybininkas Mišelis Barnjė sekmadienį pareiškė, jog protokolas dėl Airijos ir Šiaurės Airijos „nekelia grėsmės Jungtinės Karalystės vientisumui“.

„Šį trapų kompromisą“ su B. Johnsonu ir Jungtinės Karalystės vyriausybe „suderinome siekdami išsaugoti taiką ir stabilumą Airijos saloje“, parašė jis tviteryje.