Kaip praneša „BelaPAN“, jei bando sulaikyti du protesto akcijos dalyvius, kurie pasislėpė ambasados teritorijoje.

Švedijos diplomatinės misijos nariai situacijos nekomentuoja. Švedijos ambasadorė Christina Johannesson šiuo metu yra Stokholme.

Kol kas nepavyko prisiskambinti Vidaus reikalų ministerijos Spaudos tarnybai, skelbia naviny.by.

Ambasados teritorijoje yra Vitebsko gyventojas Vladislavas Kuzmičius ir jo tėvas Vitalijus. Vladislavo teigimu, juos bandė sulaikyti ir mušė lazdomis rugsėjo 6 d. surengtos protesto akcijos metu.

Sūnus išvadavo tėvą iš jėgos struktūrų pareigūnų, ir jiems pavyko pasislėpti. Vyrai slapstėsi keturias dienas, nes bijojo valdžios persekiojimo.

Šiandien tėvas ir sūnus paprašė prieglobsčio Švedijos ambasadoje. Jo negavę, jie peršoko tvorą ir pateko į ambasados teritoriją. Jėgos struktūrų pareigūnai apsupo pastatą ir laukia, kol tėvas ir sūnus bus išduoti.

Kaip praneša tut.by korespondentas, kuris dabar yra prie ambasados, situacija ten – rami. Priešais ambasadą sėdėjo nežinomas vyras, vilkintis civiliais drabužiais.

Kai žurnalistai pradėjo skambinti į ambasados duris, jis ėmė juos filmuoti. Prie galinio kiemo buvo pastebėti keli OMON pareigūnai bei kostiumą apsivilkęs vyras.

Du iš jų išvažiavo automobiliu. Į telefonspynės skambutį atsiliepusi ambasados darbuotoja pareiškė, kad ambasada žurnalistams kol kas nedalija komentarų.

Baltarusijoje po rugpjūčio 9 d. įvykusių ginčytinų prezidento rinkimų kasdien rengiami protestai. Protestuotojai ir opozicija teigia, kad rinkimai buvo suklastoti A. Lukašenkos naudai.

Opozicija atsisako pripažinti oficialius rinkimų rezultatus, o A. Lukašenka siekia išsilaikyti valdžioje. Saugumo pajėgos ir policininkai smurtinėmis priemonėmis malšina protestus.