Vokietija ir Didžioji Britanija savo ruožtu pareikalavo atsakymų dėl garsios opozicijos veikėjos Maryjos Kalesnikavos, kuri, kaip teigia šalininkai, buvo pagrobta Minsko centre drauge su Koordinacinės tarybos atstovu ir vykdomuoju sekretoriumi, buvimo vietos.

Koordinacinę tarybą opozicija įsteigė siekdama taikaus valdžios perdavimo A. Lukašenkos pagrindinei varžovei rinkimuose Sviatlanai Cichanouskajai nepripažinus 26 metus šalį valdančio lyderio pareiškimo, kad jis laimėjo rugpjūčio 9 dieną įvykusius prezidento rinkimus surinkęs juose 80 proc. balsų.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad sekmadienį dėl neteisėtų masinių susibūrimų buvo areštuoti 633 žmonės. Tai viena didžiausių areštų bangų per masines demonstracijas, prasidėjusias po rinkimų.

„ES tikisi, kad Baltarusijos valdžia... tuojau pat paleis visus žmones, dėl politinių priežasčių sulaikytus prieš suklastotus rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimus ir po jų“, – sakė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.

„ES įves sankcijas asmenims, atsakingiems už smurtą, represijas ir rinkimų rezultatų klastojimą“, – pridūrė jis.

Reikšdamas susirūpinimą dėl M. Kalesnikavos, Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareikalavo „aiškumo dėl visų Baltarusijos politinių kalinių buvimo vietos ir jų paleidimo“.

Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pridūrė: „Rimtai susirūpinęs dėl Maryjos Kalesnikavos gerovės Baltarusijoje. Lukašenkos režimui jos saugus sugrįžimas privalo tapti didžiausiu prioritetu. Režimas privalo liautis žiauriai elgtis su protestuotojais, paleisti politinius kalinius ir pradėti dialogą su opozicija.“

Kanados užsienio reikalų ministras Francois-Philippe'as Champagne'as paragino „paleisti sulaikytus žmones, tarp jų opozicijos narius ir žurnalistus“.

„Naujausi savavališki svarbiausių opozicijos balsų areštai ir represijos yra nepriimtini“, – pabrėžė jis.

S. Cichanouskaja po rinkimų spaudžiama valdžios pasitraukė į ES narę Lietuvą.