Sulaikytasis įtariamas nužudymu ir septyniais pasikėsinimais nužudyti Birmingamo centre sekmadienio naktį, nurodė Vakarų Midlandso policija.

Manoma, kad užpuolikas taikėsi į atsitiktinius žmones.

Įtariamasis sulaikytas miesto Seli Ouko rajone maždaug 4 val. ryto (6 val. Lietuvos laiku) ir bus apklaustas.

Per išpuolius žuvo 23 metų vyras, o dviejų sužeistų žmonių – 19 metų vyro ir 32 metų moters – būklė yra kritinė.

„Pareigūnai dirbo vakar visą dieną ir iki šios dienos paryčių, bandydami susekti vyrą, kuris, mūsų nuomone, yra atsakingas už šiuos baisius nusikaltimus“, – sakė Birmingamo policijos viršininkas Steve'as Grahamas.

„Aišku, kad tai labai svarbu, bet mūsų tyrimas tęsiasi“, – pridūrė jis.

Išpuoliai buvo įvykdyti keturiose skirtingose vietose miesto centre, nuo 0 val. 30 min. iki 2 val. 30 minučių.

Viena šių vietų yra Birmingamo gėjų rajone, bet pareigūnai atmetė nusikaltimo iš neapykantos tikimybę, kaip ir bet kokias sąsajas su gaujų smurtu ar terorizmu.

„Tikrai atrodo, kad [nusikaltimai] buvo atsitiktiniai kalbant apie užpultus žmones, – sakė S. Grahamas. – Tai laikoma nužudymu.“

Britanijoje galioja aukšto laipsnio parengtis po dviejų išpuolių Londone praėjusiais metais, kai policininkai nušovė abu peiliais ginkluotus užpuolikus – nuteistus islamo ekstremistus, kurie pirma laiko buvo paleisti iš kalėjimo.

Birželio mėnesį vienas vyras buvo apkaltintas nužudymu dėl incidento į vakarus nuo Londono esančiame Redinge, kai buvo nudurti trys žmonės. Šį nusikaltimą tiria policijos kovos su terorizmu padalinys.

Vėliau šeši žmonės, tarp jų policininkas, buvo sužeisti prieglobsčio prašytojus apgyvendinusiame viešbutyje Škotijos Glazgo mieste. Įtariamą užpuoliką taip pat nušovė policija.

Išpuolių panaudojant peilius Anglijoje ir Velse per metus iki kovo pabaigos padaugėjo 6 procentais, nurodo Nacionalinės statistikos biuras.

Daugiau kaip milijoną gyventojų turintis Birmingamas yra tarp etniškai mišriausių Britanijos miestų. Pastaraisiais metais Birmingame kartas nuo karto prasiverždavo gaujų smurtas.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir vidaus reikalų sekretorė Priti Patel pareiškė užuojautą nukentėjusiesiems ir padėkojo į „dideliu incidentu“ paskelbtus išpuolius reagavusioms tarnyboms.