„El Chapo“ yra laikomas izoliuotas viename iš griežčiausiai saugomų JAV kalėjimų kalnuotoje Kolorado dykumoje.

Narkotikų barono advokato Marco Fernicho Niujorko antrosios apygardos apeliaciniam teismui pateiktame skunde teigiama, kad J. Guzmano baudžiamojoje byloje gausu „perlenkimų“ ir „pritempimų“.

Buvęs Sinaloa kartelio vadeiva 62-erių J. Guzmanas pernai buvo nuteistas dėl šimtų tonų kokaino, heroino, metamfetamino ir marihuanos kontrabandos ir kitų per ketvirtį amžiaus įvykdytų nusikaltimų.

J. Guzmanui atstovaujanti teisininkė Mariel Colon Miro naujienų agentūrai AFP sakė, kad pirminis nuosprendis turėtų būti panaikintas, nes vienas prisiekusiųjų naujienų portalui „Vice News“ prisipažino, kad teismo proceso metu jis ir kiti prisiekusieji rado informacijos apie bylą žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, o tai yra draudžiama.

Pasak teisininkės, dėl visiškos izoliacijos, kurioje J. Guzmanas laikomas nuo jo išdavimo Jungtinėms Valstijoms 2017 metų sausį, jis negalėjo bendradarbiauti su gynyba nei prieš teismą, nei po jo.

„Esame nusiteikę labai optimistiškai“, – sakė ji ir pridūrė, kad tikisi naujo teismo proceso.

J. Guzmano laikais kartelio imperija išsiplėtė visame pasaulyje, jos čiuptuvai driekėsi nuo Amerikų iki Europos ir Azijos.

„El Chapo“ dukart pavyko pabėgti iš kalėjimo. Antrąjį kartą, 2015 metais, jis paspruko 1,5 kilometro tuneliu, iškastu iki jo kameros dušo kabinos.

2016 metų sausį J. Guzmaną sučiupo Meksikos jūrų pėstininkai, o po metų jis buvo išduotas Jungtinėms Valstijoms. Taip baigėsi jo dešimtmečius trukęs „katės ir pelės“ žaidimas su valdžios institucijomis.