„Artimiausiu metu kokių nors suderintų kontaktų taip pat nebus“, - sakė jis žurnalistams, paklaustas, ar V. Putinas ir A. Merkel kalbėjosi po Vokietijos pareiškimo apie Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimą.

Anot Rusijos prezidento atstovo spaudai, šiaip jau V. Putinas ir A. Merkel gana dažnai bendrauja telefonu. „Todėl tikriausiai, jeigu viena iš šalių nuspręs, jog tai būtina, tai tokie kontaktai gali būti užmegzti“, - tvirtino jis.

Komentuodamas Vokietijos politikų pareiškimus, jog Rusijos ir VFR santykiams gresia „ledynmetis“, jeigu Maskva nepaaiškins su A. Navalnu susijusios situacijos, D. Peskovas sakė: „Ir Kremlius, ir mūsų medikai, ir mūsų specialistai nuo pat pirmos dienos aiškina šią situaciją, ir reikia būti kurčiam, kad šito negirdėtum“.

Trečiadienį VFR vyriausybė pareiškė, jog bundesvero toksikologai, remdamiesi tyrimų rezultatais, priėjo išvadą, kad A. Navalną buvo mėginama nunuodyti „Novičiok“ grupės nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga.

A. Navalnas yra vienas griežčiausių Rusijos prezidento V. Putino kritikų.

Politikas dabar gydomas Berlyne. Jis blogai pasijuto lėktuve rugpjūčio 20 d. ir iš pradžių buvo paguldytas į Omsko ligoninę, tačiau, reikalaujant šeimai ir kolegoms, vėliau perkeltas į Vokietiją.
Įtariama, kad nuodų buvo įdėta į arbatą, kurią Tomsko oro uoste gėrė A. Navalnas.

Politiko komanda teigia, kad A. Navalnas apnuodytas V. Putino nurodymu. Kremlius tokius kaltinimus neigia.