Liaudies išlaisvinimo armija ne tik siekia lygiavertės su JAV karinėmis pajėgomis pažangos, bet ir žada rengti operacijas, kurios padėtų atgrasyti JAV nuo pastangų veikti Taivano labui arba kovoti su JAV, teigiama Pentagono pranešime.

Pranešime teigiama, kad Kinijos karinės pajėgos keliose srityse jau prilygsta arba lenkia JAV, įtraukiant ir laivų statybą, antžemines balistines bei sparnuotąsias raketas, oro gynybos sistemas.

Kasmetiniame pranešime Kinijos branduolinis pajėgumas įvertintas taip: šalis turi šiek tiek daugiau nei 200 branduolinių galvučių, šis skaičius mažesnis, nei yra įvertinę nepriklausomi analitikai, sakę, jog Kinija turi 300 ar daugiau branduolinių galvučių.

Pranešime teigiama, kad per 10 metų šis skaičius turėtų padvigubėti. Kinijos branduolinės galvutės jau yra pritaikytos leisti balistinėmis raketomis iš jūros bei sausumos, šiuo metu šalis siekia ištobulinti jų paleidimo iš oro galimybę, teigiama pranešime.

„Gali būti, kad Pekinas sieks iki amžiaus vidurio taip ištobulinti karinę techniką, kad ši prilygtų arba tam tikrais atvejais lenktų JAV arba bet kurią kitą valstybę, kurią laiko grėsmę keliančia“, – skelbiama pranešime.

Jei Kinijai pasisektų, o JAV neparodytų tinkamo atsako į jos siekius, „tai atneštų rimtų padarinių JAV nacionaliniams interesams ir tarptautinių susitarimų grindžiamos pasaulio tvarkos saugumui“.

Pentagono pareigūnai teigė, kad Pekinas keičia savo pozicijas iš „minimalaus atgrasymo“ į „visaverčio varžovo“, nors kol kas Kinija ir atsilieka nuo JAV pagal branduolinių galvučių arsenalo dydį.