„Mano vokiečių kolega iškart pradėjo kalbėti apie apnuodijimo tikimybę. Mes tik iš dalies galime sutikti, nes jis privalėjo pasakyti, jog taip pat yra antro, trečio ir ketvirto variantų tikimybė. Visus šiuos variantus tiria mūsų gydytojai; kalbėti tik apie vieną, mūsų nuomone, šiuo etapu neteisinga“, – antradienį žurnalistams sakė D. Peskovas.

Jis taip pat pranešė, kad norint išsiaiškinti, kas nutiko A. Navalnui, reikia nustatyti jo būklės pablogėjimo priežastį. „Jei bus nustatyta medžiaga, jei bus nustatyta, kad tai apnuodijimas, tuomet, žinoma, tai bus pagrindas atlikti tyrimą“, – sakė Vladimiro Putino atstovas.

Jis pridūrė: „Kol kas taip pat yra daug kitų medicininių versijų [dėl to], kokia galėjo būti tokios būklės priežastis.“

Pasak D. Peskovo, medikai nuo pat pirmųjų valandų po paciento atvežimo į Omsko ligoninę svarstė įvairias įvykio priežastis, įskaitant vaistų vartojimą ir organizmo reakciją į vienokias ar kitokias sąlygas.

Jo teigimu, Rusija bus dėkinga vokiečių gydytojams, jeigu jie nustatys A. Navalno būklės pablogėjimo priežastis.

Išvakarėse Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas sakė, jog A. Navalnas Vokietijoje pradėtas saugoti, nes yra „tam tikra tikimybė“, kad jį „bandyta nunuodyti“.

A. Merkel pirmadienį vakare pareiškė, kad dėl A. Navalno apnuodijimo kalti asmenys turi būti patraukti atsakomybėn.