„Yra įtarimų, kad poną Navalną kažkas apnuodijo, kad kažkas rimtai jį apnuodijo. Yra keletas nesenos Rusijos istorijos pavyzdžių, todėl pasaulis į šiuos įtarimus žiūri labai rimtai“, – kalbėjo S. Seibertas.

Jis pridūrė, kad A. Navalnui skirta asmeninė apsauga.

„Kadangi tikėtinas apnuodijimas, apsauga būtina“, – sakė jis.

Tuo metu Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareiškė, kad reikia daugiau faktų, norint nustatyti, ar A. Navalnas buvo apnuodytas.

Pasak H. Maaso, Vokietijai reikalinga išsamesnė informacija apie A. Navalno atvejį, kad galėtų nustatyti, ar Rusijos politikas iš tiesų buvo apnuodytas, kaip teigia jo šalininkai. Ministras teigia, kad trūksta daug faktų, medicininių ir taip pat kriminologinių.

„Turime palaukti tų faktų“, – pridūrė H. Maasas.

A. Navalnas šeštadienį atskraidintas iš Sibiro į Berlyną. Jis pasijuto blogai skrydžio metu ketvirtadienį, dėl to lėktuvas turėjo nedelsiant leistis Omske. Politikas prieš tai gėrė arbatą oro uoste. Jo būklė išlieka sunki.

Rusijos medikai neigia patyrę išorės spaudimą dėl A. Navalno gydymo

Rusijos opozicijos veikėją A. Navalną Sibire gydę gydytojai pirmadienį neigė, kad pareigūnai kaip nors kišosi dėl jo gydymo.

44 metų teisininkas, Kremliaus kritikas, ketvirtadienį netikėtai pasijuto blogai ir prarado sąmonę lėktuve, skridusiame iš Tomsko miesto į Maskvą. Laineris buvo priverstas skubiai nusileisti Omske, kur kovos su korupcija aktyvistas buvo skubiai nuvežtas į ligoninę.

Padėjėjai sako manantys, kad A. Navalnas buvo apnuodytas ir kad nuodų buvo jo išgertoje arbatoje. Jų nuomone su šiuo pasikėsinimu yra susijęs prezidentas Vladimiras Putinas, kurį A. Navalnas dažnai kritikuoja.

A. Navalną Omske gydę gydytojai pirmadienį ryte surengė spaudos konferenciją, kurioje neigė, kad jiems pareigūnai darė įtaką dėl gydymo.

„Nebuvo jokios įtakos dėl paciento gydymo a priori ir jokios [įtakos] negalėjo būti“, – sakė Omsko 1-osios greitosios pagalbos ligoninės vyriausiasis gydytojas Aleksandras Murachovskis.

„Su niekuo jokių diagnozių nederinome. Jokie gydytojai ar jokios kitos jėgos mūsų nespaudė“, – sakė jis.

Šeštadienį A. Navalno giminaičių prašymu jis specialiu lėktuvu buvo nuskraidintas į kliniką Vokietijoje. Giminaičiai skundėsi, kad Omsko ligoninė prastai aprūpinta, ir sakė, kad nepasitiki jos gydytojais.

Žurnalistai ir A. Navalno sąjungininkai pranešė, kad ligoninėje buvo pilna policininkų, o A. Murachovskio kabinete sėdėjo pareigūnai civiliais drabužiais.

„Negaliu jums pasakyti, kas jie yra“, – sakė vyriausiasis gydytojas.

„Mano kabinete buvo daug žmonių, šiaip ar taip, [A. Navalnas] yra politinė figūra, – sakė jis. – Negaliu sakyti, kad jie ką nors padarė... Jie tiesiog atėjo ir paklausė, kas vyksta.“

Berlyno ligoninė „Charite“ sekmadienį paskelbė, kad A. Navalno būklė stabili.

Omsko regiono Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad A. Navalno šlapime aptikta kofeino ir alkoholio, bet „ne traukulius sukeliančių ar sintetinių nuodų“.

„Taip, žinoma, radome medžiagų“, – sakė ligoninės vadovo pavaduotojas Anatolijus Kaliničenka ir pridūrė, kad A. Navalnas neapsinuodijo alkoholiu.

Gydytojai pakartojo, kad kraujo tyrimai neparodė buvus kokių nors nuodų.

„Kraujyje nieko nebuvo“, – sakė A. Murachovskis.

„Jei būtume nustatę apnuodijimą, ką nors patvirtinę, mums būtų daug lengviau“, – pabrėžė A. Kaliničenka.

Pasak Omsko gydytojų, A. Navalnui, tikriausiai „sutriko medžiagų apykaita“ ir smarkiai sumažėjo cukraus kraujyje.

Gydytojai teigė, kad elgėsi tinkamai.

„Išgelbėjome jo gyvybę, stabilizavome jo būklę“, – sakė A. Kaliničenka ir pridūrė, kad A. Navalno būklė buvo kritinė.

„Iš pradžių pusantros paros praktiškai kiekvieną akimirką kovojome dėl jo gyvybės“, – sakė jis.