Julijos Navalnajos laiškas elektroniniu būdu išsiųstas 17.19 val. vietos laiku.


Kiek anksčiau V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Kremlius nėra gavęs oficialaus prašymo dėl A. Navalno perkėlimo iš Omsko ligoninės.

Kremlius penktadienį pareiškė, kad medikų sprendimas neleisti išgabenti opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno iš Omsko ligoninės į gydymo įstaigą užsienyje buvo pagrįstas „grynai medicininėmis“ priežastimis.

„Tai yra grynai medicininis sprendimas“, – žurnalistams sakė D. Peskovas, Omsko ligoninės, kur po galimo apnuodijimo pateko A. Navalnas, medikams pareiškus, kad būtų nesaugu jį išskraidinti į Vokietiją.

A. Navalno rėmėjų iniciatyva į Rusijos Omsko miestą, kurio vienoje ligoninių gydomas opozicionierius, iš Vokietijos buvo nusiųstas privatus lėktuvas su medikais.

Gydytojų teigimu, A. Navalno būklė yra nestabili, tad jį pervežti būtų nesaugu, tačiau A. Navalno atstovė Kira Jarmiš savo ruožtu apkaltino Rusiją siekiant nuslėpti apnuodijimą ir keliant grėsmę jo sveikatai.

D. Peskovo teigimu, „niekas nemato kliūčių“ A. Navalno išskraidinimui iš Rusijos, išskyrus sveikatos priežastis. Kiek anksčiau jis netgi teigė, kad, jei to prireiktų, Kremlius yra pasirengęs pagelbėti su A. Navalno išgabenimu į užsienį.

Rusijos gydytojai palaiko ryšį su Vokietijos gydytojais ir „toliau daro viską, ką gali“, pridūrė Kremliaus atstovas.

Tuo metu A. Navalno atstovė Kira Jarmyš penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ publikavo kelias nuotraukas, kuriose matyti, kokios sąlygos yra ligoninėje.

„Omsko ligoninės gydytojai praneša, kad nėra jokios būtinybės A. Navalną gydyti Charite klinikoje Berlyne, nes čia sąlygos nė kiek ne prastesnės. Štai kaip atrodo Omsko ligoninės priimamojo tualetas“, – socialiniame tinkle rašo moteris.

ES tikisi, kad Rusijos valdžia leis išvežti A. Navalną į užsienį gydyti

Europos Sąjunga susirūpinusi dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sveikatos ir tikisi, kad Rusijos valdžia leis išvežti jį į užsienį gydyti, penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė Europos Komisijos atstovė.

„Tikimės greito, nepriklausomo ir skaidraus tyrimo, ir jei [įtarimai dėl A. Navalno apnuodijimo] pasitvirtins, kaltieji turi būti patraukti atsakomybėn“, – sakė ji.

„Mes tikimės, kad Rusijos valdžia tesės savo pažadą leisti tuojau pat saugiai pervežti Navalną į užsienį gydyti, kaip nori jo šeima“, – nurodė atstovė.

Europos Komisija dėkoja Vokietijos medicinos tarnyboms, pasisiūliusioms priimti A. Navalną savo šalyje gydyti, o ES atstovybė Maskvoje palaiko glaudžius kontaktus su Navalno biuru ir atidžiai stebi, kaip klostosi įvykiai, pridūrė atstovė.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, vienas balsingiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

Jo atstovė Kira Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

Šiuo metu A. Navalnas yra komos būsenos, jam prijungtas dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas.