„Šiandien turime penkias potencialias diagnozes. Deja, jų įvardyti negaliu... Užtat galiu pasakyti, kad jos visos yra tikėtinos ir kad mes jas analizuojame. Analizuoja reanimatologai, neurologai, neurofiziologai. Visi. Dirba visi turimi specialistai. Visi kovojame už savo paciento gyvybę“, – vyriausiąjį gydytoją cituoja „NGS Omsk“.


Vyriausiasis gydytojas pranešė, kad, remiantis 8 valandos (vietos laiku) duomenimis (5 valanda ryto Maskvos laiku), A. Navalno būklė pagerėjo, tačiau „visiškai stabilizuoti jo būklės“ nepavyko.

Skelbiama, kad rRugpjūčio 21 d. ryte gydytojai surengė konsiliumą, kuriame dalyvavo specialistai iš Budrenko neurochirurgijos centro ir Pirogovo nacionalinio medicininio-chirurginio centro. Gydytojai esą nusprendė, jog dar per anksti A. Navalną gabenti į kitą ligoninę. Politiko šalininkai reikalauja, kad jis būtų nuvežtas gydyti į Vokietiją.

„Būtina visiškai stabilizuoti pacientą, – pareiškė A. Murachovskis. – Tik tada bus galima kalbėti apie jo pervežimą ten, kur nori artimieji, pritariant visoms struktūroms.“

Rusijos opozicijos veikėjo A. Navalno giminaičiai ir šalininkai kreipsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl trukdymo pervežti jį iš Omsko ligoninės į kitą medicinos įstaigą, penktadienį pranešė jo atstovė Kira Jarmyš.

„Kreipiamės į EŽTT su pareiškimu dėl skubių laikinųjų apsaugos priemonių... Reikalaujame uždrausti RF valdžiai trukdyti pervežti Navalną į medicinos įstaigą. Pervežimo vilkinimas gali nulemti nepaisomą žalą gyvybei ir sveikatai“, – tviteryje parašė K. Jarmyš.

Tuo metu iš Niurnbergo Vokietijoje A. Navalnui pervežti atskridęs lėktuvas nutūpė Omsko oro uoste, naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė oro uosto informacijos tarnyba.

Gydytojai neleido išgabenti A. Navalno iš Omsko ligoninės

Rusų gydytojai penktadienį pareiškė, kad negalima išgabenti opozicijos lyderio A. Navalno, kuris Omsko ligoninėje gydomas po įtariamo apnuodijimo, o jo atstovė Kira Jarmyš tvirtina, kad toks sprendimas kelia pavojų vyro gyvybei.

„Vyriausiasis gydytojas pareiškė, kad Navalnas netransportuotinas. Jo būklė nestabili“, – parašė K. Jarmyš tviteryje.

„Draudimas išgabenti Aleksejų yra tiesioginė grėsmė jo gyvybei. Likti Omsko ligoninėje be įrangos ir be diagnozės šioje situacijoje yra mirtinai pavojinga“, – pabrėžė ji.

Anksčiau penktadienį iš Vokietijos į Rusiją paimti A. Navalno iš Sibiro ligoninės išskrido medikų orlaivis, pranešė vokiečių žiniasklaida.

Lėktuvas, kuriuo ketinta išskraidinti A. Navalną iš Omsko, Rusijoje turi nutūpti jau po valandos, bet ligoninė atsisako leisti jį išgabenti, tviteryje parašė K. Jarmyš.

„Mūsų suorganizuotas lėktuvas Aleksejui evakuoti turi nutūpti po valandos. Draudimas pervežti Navalną – tai pasikėsinimas į jo gyvybę... Visi būtini dokumentai paduoti. Giminaičio pareiškimas, klinikos Vokietijoje sutikimas priimti, dokumentai dėl pervežimo. Ligoninės sprendimas nepaaiškinamas ir siaubingas“, – rašė ji.

K. Jarmyš pažymėjo, jog iki šiol medikai sakydavo, kad yra pasirengę leisti pervežti A. Navalną.

„Iki šios akimirkos gydytojai kalbėjo, kad yra pasirengę leisti transportavimą. Kaip tik todėl mes kuo skubiausiai jį suorganizavome. Dabar, paskutinę akimirką, gydytojai nebeduoda leidimo“, – rašė K. Jarmyš.

Tuo metu A. Navalno gydytoja Anastasija Vasiljeva mano, kad Omsko ligoninėje nėra pacientui gydyti būtinų sąlygų.

„Aleksejaus neteisėtai neišleidžia iš ligoninės, kurioje nėra nei reikiamos įrangos, nei padoraus gydymo bei reikalingų sąlygų“, – parašė ji savo tviterio paskyroje.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, vienas balsingiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

K. Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

FBK vadovas: policija rado „mirtinos medžiagos“, pavojingos A. Navalnui ir aplinkiniams

A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) direktorius Ivanas Ždanovas, šiuo metu esantis Omsko ligoninėje, į kurią paguldytas Rusijos opozicijos lyderis, žurnalistams penktadienį pranešė, kad policija esą aptiko kažkokios „mirtinos medžiagos“, pavojingos ne tik pačiam A. Navalnui, bet ir aplinkiniams.

„Buvome vyriausiojo gydytojo kabinete, tą akimirką į kabinetą įeina transporto milicijos atstovė ir telefone rodo: rasta štai šios medžiagos... Mes priėjome prie tos transporto milicijos atstovės, kuri priėjo su telefonu [ir klausiame]: „Kokios medžiagos?“ Ji sako, kad tai tyrimo paslaptis, kad jie negali pasakyti, bet ši medžiaga mirtina, ši medžiaga kelia grėsmę ne tik Aleksejaus gyvybei, bet ir aplinkiniams, visi aplinkui privalo būti su apsauginiais kostiumais“, – pasakojo I. Ždanovas.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, vienas balsingiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

Jo atstovė Kira Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.