„Sekame šią informaciją... Žinome, kad jo būklė yra rimta... Kaip ir kiekvienam Rusijos Federacijos piliečiui, linkime jam greitai pasveikti“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
Omsko ligoninės reanimacijos skyriuje gydomo A. Navalno patarėjai teigė tikintys, kad jis buvo apnuodytas dėl savo politinės veiklos.

D. Peskovo teigimu, nėra jokių įrodymų, patvirtinančių opozicionieriaus apnuodijimą.

„Mes žinome tiek, kad dar nėra jokių testų rezultatų. Visos prielaidos yra tik prielaidos, – teigė jis. – Ar tai buvo apsinuodijimas, turės patvirtinti laboratorija.“

Jei testai patvirtins, kad A. Navalnas iš tiesų buvo apnuodytas, „bus vykdomas tyrimas“, kaip ir dėl bet kurio kito Rusijos piliečio, tikino D. Peskovas.

„Kol kas, kiek mes žinome, tyrimų rezultatų nėra. Todėl visos prielaidos tėra tik prielaidos, kad tai buvo apnuodijimas. Tai turi būti patvirtinta laboratorijoje. Paprasčiausiai reikia sulaukti tyrimų rezultatų ir, jeigu tai buvo apnuodijimas – tuomet kuo“, – atsakė V. Putino atstovas spaudai.

Pasak jo, gydytojai imasi visų būtinų veiksmų.

„Be to, jie pakankamai atvirai pateikia išsamią informaciją apie tai, kad vyksta“, – kalbėjo D. Peskovas.

Atsakydamas į klausimą, ar Kremlius tarpininkautų, jeigu A. Navalną reikėtų perkelti gydytis į kliniką užsienyje, kai sienos uždarytos, D. Peskovas taip pat patikino, kad prireikus Kremlius bus pasirengęs nagrinėti prašymą, jeigu jis bus pateiktas.

„Jeigu kreipsis į Kremlių arba į Sveikatos ministeriją, arba kreipsis į bet kurią žinybą – žinoma. Daugybė Rusijos piliečių šiomis dienomis, nors sienos ir uždarytos, išvažiuoja gydytis į užsienį. Ir žinoma, mes būsime pasirengę tokios prašymus peržiūrėti labai operatyviai, jeigu jų bus“, – kalbėjo D. Peskovas žurnalistams.