Jo spaudos sekretorė Kira Jarmyš savo tviterio paskyroje teigė, kad A. Navalnas apsinuodijo „kažkuo įmaišytu į arbatą“.

A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkai pateikė pareiškimą Rusijos tyrimų komitetui dėl galimo jo apnuodijimo.

„Šįryt Navalnas grįžo iš Tomsko į Maskvą. Skrydžio metu jam pasidarė bloga. Lėktuvas skubiai nusileido Omske. Aleksejui toksinis apsinuodijimas“, – sakoma K. Jarmyš pranešime.

Ji pridūrė, kad opozicijos lyderis atsidūrė ligoninės reanimacijos skyriuje.

Aleksejus Navalnas
Foto: Stopkadras

„Navalnas oro uoste gėrė arbatą. Gydytojai sako, kad [organizmas] greičiau įsisavino toksiną su karštu skysčiu“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė K. Jarmyš.

„Esu tikra, kad tai buvo tyčinis apnuodijimas“, – sakė ji populiariai radijo stočiai „Echo Moskvy“.

Pasak K. Jarmyš, A. Navalnas lėktuve ėmė prakaituoti ir prašė jos su juo kalbėti, kad galėtų „susikoncentruoti į balso garsą“. Tuomet jis nuėjo į tualetą ir prarado sąmonę.

Tuo pačiu lėktuvu skridęs Pavelas Lebedevas sakė, kad skrydžio pradžioje A. Navalnas nuėjo į tualetą ir iš ten negrįžo.

„Jam buvo labai bloga, jis šaukė iš skausmo. Niekas nepasakė, kas jam nutiko. Nusileidome Omske, atvažiavo greitoji pagalba“, – „Sky News“ cituoja liudininką.

K. Jarmyš nurodė, kad A. Navalnas prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato, o į ligoninę jo komandos reikalavimu buvo iškviesta policija.

Ligoninė, į kurią pateko Aleksejus Navalnas

Lėktuvo, kuriuo skrido A. Navalnas, keleiviai „Telegram“ kanale pranešė, kad politikas nuėjo į tualetą, iš kurio nebeišėjo. Tada pasigirdo riksmai ir dejonės.

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip A. Navalnas išnešamas iš lėktuvo. Skelbiama, kad vyras iš salono išneštas ant neštuvų, tuo metu jis dar galėjo kalbėti. Vėliau opozicionierius prarado sąmonę.

Politiko būklė sunki, informavo valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi vyriausiuoju tos ligoninės gydytoju Aleksandru Murachovskiu.

Tomsko oro uoste įsikūrusios kavinės vadovai pradėjo vidinį patikrinimą dėl galimo A. Navalno apsinuodijimo.

„Dabar aiškinamės visas aplinkybes, nagrinėsime stebėjimo kamerų įrašus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė tos kavinės direktorius ir savininkas.

Kiek po 9 val. ryto K. Jarmyš socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad A. Navalnas sunkios būklės, jam koma. Tyrimų rezultatai kol kas negauti.

A. Navalno štabo Tomske vadovė Ksenija Fadejeva savo ruožtu pranešė, kad per tris dienas, kurias praleido šiame mieste, jis buvo sveikas, ketvirtadienio rytą taip pat nesiskundė dėl prastos savijautos.

A. Navalnas prieš keletą dienų lankėsi Sibiro regionuose, Novosibirske, kur galėjo rinkti medžiagą naujam tyrimui. Vėliau politikas vyko į Tomską.

Valstybinė naujienų agentūra TASS patvirtino, kad A. Navalnas gydomas intensyviosios priežiūros skyriuje Omsko ligoninėje.

Lėktuvas, kuriuo skrido Aleksejus Navalnas

„Nėra abejonių, kad Navalnas buvo apnuodytas dėl savo politinės pozicijos ir veiklos. FBK teisininkai pagal Rusijos Federacijos Baudžiamojo kodekso 277 straipsnį pateikia pareiškimą (pasikėsinimas į valstybės ar visuomenės veikėjo gyvybę), reikalaudami iš RF Tyrimų komiteto atlikti tyrimą. Sveikatos Aleksejui“, – tviteryje parašė FBK teisininkas Viačeslavas Gimadi.

Tomsko oro uoste įsikūrusios kavinės vadovai pradėjo vidinį patikrinimą dėl galimo A. Navalno apsinuodijimo.

„Dabar aiškinamės visas aplinkybes, nagrinėsime stebėjimo kamerų įrašus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė tos kavinės direktorius ir savininkas.

Kaip rašoma „Telegram“ kanale „Baza“, policija apklausė kavinės, kurioje prieš skrydį sėdėjo A. Navalnas, darbuotoją.

Mergina pasakojo A. Navalno neprisimenanti, mat kavinėje tuo metu buvo daug žmonių.

Pamainoje dirbo keturi žmonės: pamainos vadovas, virėjas, padavėja ir valytoja. Anksčiau apie jokius apsinuodijimus šioje kavinėje pranešta nebuvo.

Skelbiama, kad policija apžiūri stebėjimo kameras.

Omsko ligoninės, kurioje dabar guli A. Navalnas, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas, žurnalistams papasakojo apie jo būklę.

„Aleksejus prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato, jo būklė sunki, bet stabili. Dabar aiškinamasi dėl kelių diagnozių. Šiandien tiksli diagnozė bus nustatyta. Kad tai yra apnuodijimas, tikrai negalima pasakyti, bet tai viena versijų. Dėl paciento konfidencialumo nieko daugiau pasakyti negaliu“, – „Baza“ cituoja mediką.


Gydytojas neatsakė į klausimą apie prie A. Navalno palatos budinčius saugumo pajėgų pareigūnus.

44-erių opozicijos lyderis, garsėjantis antikorupcijos kampanijomis prieš aukšto rango pareigūnus ir griežta kritika Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, praeityje yra patyręs fizinių išpuolių.

„Šis incidentas yra iki šiol sunkiausias“, - agentūrai dpa sakė atstovė. Tai jau ketvirtas atvejis. Du kartus prieš A. Navalną surengta dažų ataką – kartą dėl to kilo pavojus politikui apakti. Pernai jis buvo nuodytas kalėjime ir atsidūrė ligoninėje.

2017 metais A. Navalnas buvo aplietas briliantine žaluma ir turėjo kreiptis į medikus, nes ėdus skystis nudegino vieną akį.

Praėjusiais metais jis buvo skubiai atgabentas į ligoninę iš įkalinimo įstaigos, kur atliko 30 parų administracinio arešto bausmę už demonstracijų organizavimo tvarkos pažeidimus

A. Navalno komanda tada teigė įtarianti, kad jis buvo apnuodytas. Gydytojai savo ruožtu tvirtino, kad jam pasireiškė „ūmi alerginė reakcija“, ir kitą dieną grąžino jį į kamerą.

A. Navalnas turi daug priešų Rusijos valdžios aparate. Jis ir jo komanda reguliariai kaltina vyriausybę ir oligarchus korupcija. Jis reguliariai socialiniuose tinkluose, kuriuose turi milijoninę publiką, skelbia detalius tyrimus. Pastaruoju metu ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka kaltino jį sąsajomis su protestais jo šalyje.

A. Navalnas pastaraisiais metais rengė Rusijoje didelius protestus, kuriuose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai – jaunimas.