„Šiandien mano vyro gimtadienis, jis jo nesutiks su šeima ar draugais, gimtadienį jis sutiks kalėjime. Jis sulaikytas pateikus kaltinimus nusikaltimu, kurio nepadarė – tai specialiųjų tarnybų provokacija. Kad jis nutiltų ir nedalyvautų rinkiminėje kampanijoje, jį apipylė purvu, pakišo pinigus, kaltino, kad jis veikė vadovaudamasis kitos valstybės interesais. Propaganda iš patriotų daro nusikaltėlius“, – sako S. Cichanouskaja.

Pasak jos, ši neteisybė rodo, kaip veikia sistema, kurioje viską kontroliuoja vienas žmogus.

„Vienas žmogus baimėje laiko šalį jau 26 metus. Vienas žmogus iš baltarusių atėmė jų pasirinkimą“, – kalba ji.

„Mano vyras Siarhejus Cichanouskis prašo, kad perduočiau jo žodžius. Jis ir kiti politiniai kaliniai sėdi. Jis prašo, kad jūs nesėdėtumėte ir darytumėte viską, jog šioje šalyje būtų galima gyventi. Su gimtadieniu, Siarhejau“, – vaizdo įraše sako moteris.

Prie Minsko izoliatoriaus, kur kali S. Cichanouskis, antradienį susirinko žmonių grupė ir sveikino jį su gimtadieniu.


S. Cichanouskajos patikėtinė: Sviatlana netrukus grįš į Baltarusiją

Baltarusijos opozicijos kandidatės į šalies prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos patikėtinė Olga Kovalkova mano, kad politikė artimiausiu metu grįš į tėvynę.

Naktį į rugpjūčio 11-ąją S. Cichanouskaja išvyko iš Baltarusijos ir dabar yra Lietuvoje.

„Ji neketino iš čia išvažiuoti, todėl esu įsitikinusi, kad artimiausiu metu Sviatlana grįš“, - pareiškė antradienį radijo stočiai “Echo Moskvy“ O. Kovalkova.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Oficialiais duomenimis, dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka surinko 80,1 proc. balsų, opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc.

Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyta apie 6 tūkst. žmonių, nukentėjo daug demonstrantų.