Šioje su jūra nesiribojančioje Azijos valstybėje nuo buboninio maro kasmet miršta bent vienas žmogus. Reta bakterinė liga įprastai plinta per blusas, kurios prikimba ant regione gyvenančių švilpikų kailio.

Vyriausybė į naujus užkrato atvejus sureagavo žmonėms pateikdama perspėjimą nevalgyti šių didelių graužikų.

Pareigūnų teigimu, naujausias mirties nuo buboninio maro atvejis užfiksuotas antradienį, vyrui užkratą dar turės patvirtinti laboratoriniai tyrimai.

Su 42-ejų vyru, kuris prieš susirgdamas nusipirko du negyvus švilpikus, artimai kontaktavo daugiau nei 70 žmonių. Jiems bus atliekami testai ir bus paskirtas privalomas karantinas.

Žinių apie dar vieną mirtį nuo buboninio maro sulaukta praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai užkrato gniaužtams kaimyninėje Mongolijos provincijoje pasidavė 15-metis paauglys.

Kinijos sveikatos pareigūnai savo šalyje šį mėnesį taip pat yra paskelbę apie dvi panašaus tipo mirtis – vieną sukėlė buboninis maras, o kitą sukėlė reta plaučių maro infekcija.

Naujausi užkrato atvejai paskatino netoliese esantį Rusijos Buriatijos regioną testuoti graužikus dėl buboninio maro ir paraginti gyventojus nemedžioti ir nevalgyti užkratą galimai nešiojančių švilpikų.

Mongolijoje šių gyvūnų medžioklė yra draudžiama, tačiau daugelis kaimuose gyvenančių žmonių yra įsitikinę, kad jų mėsa yra naudinga sveikatai.