„Dar viena iškilusi tema, tai – alternatyvus balsų skaičiavimas rinkimų dieną. Ir Generalinė prokuratūra, ir teismai turi įvertinti tokių iniciatyvų teisėtumą. Teismai – jei gaus tokių prašymų“, - pareiškė A. Lukašenka per pasitarimą rinkimų saugumo užtikrinimo klausimais.

Anot A. Lukašenkos, kurį cituoja naujienų agentūra „BelTA“, visiems, kurie balsuos, valdžia turi užtikrinti galimybę „padaryti tai ramiai, šventiškai, nebijant išpuolių ir kišimosi į žmogaus asmeninį pasirinkimą“. „Aš labai atidžiai stebiu (išankstinį) balsavimą. (Balsuojama) ramiai, gražiai, eina žmonės, niekam netrukdo. Juk mes ne paštu balsuojame, kaip kai kuriose valstybėse. Ant kelmų, garažuose ir gatvėse irgi nebalsuojame. Mes turime rinkimų apylinkių, visi eina ten“, - ironizavo Baltarusijos prezidentas.

Baltarusijos prezidento rinkimai įvyks rugpjūčio 9 d. Antradienį prasidėjo išankstinis balsavimas, kuris truks iki rugpjūčio 8 d. Ketvirtadienį paskelbtais Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkėjų aktyvumas sudarė 12,75 proc. Kandidatais į Baltarusijos prezidentus įregistruoti penki žmonės, tarp jų – dabartinis valstybės vadovas A. Lukašenka.

Anksčiau kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos štabo atstovai pranešė, kad paleista interneto platforma „Balsas“, turinti prisidėti prie rinkimų skaidrumo. Piliečiams balsavimo dieną siūloma nufotografuoti balsalapį su savo sprendimu ir pasiųsti nuotrauką į specialią „Telegram“ ar „Viber“ paskyrą. Iniciatyvos autoriai pažymėjo, jog ji neatstos balsavusių rinkėjų apklausos.